Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Ponad 100 pracowników Huty Batory pikietowało pod zakładem

Huta Batory.jpg

13 lipca przed siedzibą dyrekcji Huty Batory odbyła się pikieta pracowników, którzy domagali się podwyżek wynagrodzeń i przekształcenia umów na czas określony na bezterminowe. W proteście, zorganizowanym przez wszystkie działające w firmie związki zawodowe, wzięło udział ponad 100 osób. Pracownicy mieli ze sobą transparenty z napisami: "Stop umowom śmieciowym" oraz flagi związkowe. Skandowano "Złodziej!" i "Zarząd do roboty za tysiąc złotych". Zapowiedzieli podjęcie sporu zbiorowego i dalsze akcje protestacyjne.

Protestujemy przeciwko długotrwałemu zatrudnieniu na umowy terminowe, przeciwko zatrudnianiu poprzez agencje pracy na umowy "śmieciowe" i przeciwko obniżaniu wynagrodzeń. Komitet protestacyjny rozwiązał się wczoraj, niemniej dziś protestujemy w imieniu pracowników - powiedziała Stefania Penkała,
przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w Hucie Batory.

Domagamy się aby zarząd Huty Batory i Alchemia wywiązały się z naszych uzgodnień. Przez dwa miesiące rozmawialiśmy, aby dojść do kompromisu, aby pracownicy, którzy przepracowali tutaj powyżej pięciu lat, a jest to grupa naprawdę spora, przeszła na stałe umowy -

mówił z kolei Krzysztof Lurka, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w spółce.

Władze spółki bronią outsourcingu, twierdząc, że w tej formie zatrudnienia widzi przyszłość firmy. W oświadczeniu podpisanym przez członków zarządu Grupy Kapitałowej Alchemia SA czytamy, że rozpoczęcie współpracy z największą na polskim rynku firmą outsourcingu personalnego są całkowicie zgodne z prawem i obejmują całą Grupę Kapitałową Alchemia. Jak podkreślono firma outsourcingowa, z którą współpracuje Huta Batory i cała Grupa Alchemia, jest solidnym pracodawcą, który oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, pełne ubezpieczenie i pakiety medyczne czy socjalne.

Huta Batory to jeden z największych w Polsce i liczący się w Europie producent stalowych rur bez szwu o dużych przekrojach dla sektora energetycznego i chemicznego. Produkuje również wlewki w ponad 300 gatunkach. 100 proc. udziału w spółce należy do Grupy Kapitałowej Alchemia SA., do której należą ponadto Huta Bankowa, Rurexpol, Kuźnia Batory i Laboratorium Badań Batory.

Społeczność

Dobry kułak