Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Chorzów: Protest przeciwko umowom śmieciowym

hb

Ponad 100 pracowników huty Batory w Chorzowie wzięło udział w proteście, który odbył się 13 lipca pod siedzibą dyrekcji. Głównym celem protestu była walka z outsourcingiem oraz umowami śmieciowymi. W akcję włączyły się wszystkie działające w zakładzie związki zawodowe. W przypadku braku porozumienia planowany jest spór zbiorowy.

Krzysztof Lurka, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w hucie Batory wyjaśnił: "Domagamy się aby zarząd Huty Batory i Alchemia wywiązały się z naszych uzgodnień. Przez dwa miesiące rozmawialiśmy, aby dojść do kompromisu, aby pracownicy, którzy przepracowali tutaj powyżej pięciu lat, a jest to grupa naprawdę spora, przeszła na stałe umowy."

Natomiast dyrekcja w swoim komunikacie oświadczyła, iż "firma outsourcingowa, z którą współpracuje Huta Batory i cała Grupa Alchemia, jest solidnym pracodawcą, który oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, pełne ubezpieczenie i pakiety medyczne czy socjalne."

Huta Batory należy do Grupy Kapitałowej Alchemia SA. Jest jednym z największych w Europie producentów rur stalowych dla innych sektorów przemysłu.

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008