Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Represje przeciwko malezyjskim socjalistom

Parti_Sosialis_Malaysia_logo.png

Jak donosi brytyjski socjalistyczny dziennik “Morning Star”, po masowych demonstracjach antyrządowych, jakie przeszły przez stolicę Malezji, Kuala Lumpur, doszło do aresztowań szeregu działaczy Malezyjskiej Partii Socjalistycznej.
W trakcie i zaraz po demonstracji zorganizowanej przez Koalicję Dla Czystych i Prawdziwych Wyborów aresztowano łącznie około 1,5 tysiąca uczestników demonstracji, która na 16 godzin zablokowała centrum malezyjskiej stolicy. Według. Koalicji wzięło w niej udział od 20 do 40 tysięcy ludzi, natomiast według policji było to zaledwie 6 tysięcy osób. Demonstracja jednak nie była niewielka, o czym świadczy fakt, iż do jej pilnowania zmobilizowano 7 tysięcy policjantów.
Po demonstracji aresztowano około 30 członków kierownictwa uczestniczącej w koalicji Malezyjskiej Partii Socjalistycznej m.in. jej posła i członków władz krajowych. Oskarżono ich o działalność antyrządowa oraz “dążącą do odbudowy partii komunistycznej”. Jak donosi “Morning Star” na rodziny uwięzionych wywiera się presje w celu wymuszenia obciążających zezna.

Według oficjalnej strony MPS aktualnie uwiezionych pozostaje 6 członków kierownictwa partii

Malezyjska Partia Socjalistyczna jest socjalistyczną organizacją powołaną w 1998 roku. MPS nie jest członkiem żadnej organizacji międzynarodowej i swobodnie współpracuje zarówno z Międzynarodową Tendencją Socjalistyczną, Międzynarodową Tendencją Marksistowską jak i Komunistyczną Partią Indii (Marksistowsko-Leninowską) oraz Zjednoczoną Partią Socjalistyczną Wenezueli.

Społeczność

Sierp i młot