Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Wielka Brytania: Skandal w dużej prywatnej sieci domów opieki

Tutaj znęcano się nad niepełnosprawnymi

W Wielkiej Brytanii w dużej prywatnej sieci specjalistycznych domów opieki dochodziło do skandalicznego traktowania osób niepełnosprawnych umysłowo. Właśnie nie dawno ujawniono aferę, po tym jak nakręcono ukrytą kamerą reportaż ukazujący maltretowanie osób chorych.

W domu opieki "opiekunowie" z niepełnosprawnymi osobami robili na co mieli ochotę, najczęściej wyżywali się, a szefostwo nie interweniowało ze względu, iż firmie przyniosłoby to negatywną opinię i tym samym ponieśliby duże straty finansowe. Bicie, przewracanie ich na podłogę, trzymanie pod kluczem bez żadnego powodu, fatalne warunki higieny - tego dopuszczali się pracownicy prywatnego domu opieki.

Po wynikach inspekcji, kilku grozi zamknięcie, a rząd polecił lokalnym władzom przenieść pensjonariuszy gdzie indziej.

Skandal wybuchł po inspekcji w 23 domach opieki firmy Castlebeck. Tylko 7 uzyskało zadowalającą ocenę, a co najmniej 4 mają zostać natychmiast zamknięte.

Praktyki odkryte teraz w innych jej domach istotnie nie są aż tak drastyczne, ale poziom opieki zagraża bezpieczeństwu rezydentów, pozbawionych swobody i podstawowych wygód.

Brytyjski rząd zapowiedział teraz inspekcje w 150 podobnych instytucjach sprawdzając tym samym czy nie dochodzi do podobnych brutalnych praktyk na osobach dysfunkcyjnych.

Wiceminister opieki socjalnej Paul Burstow powiedział, że jest głęboko poruszony również postawą lokalnych samorządów i służby zdrowia, które kierowały do tych instytucji osoby niepełnosprawne umysłowo, płacąc po 3,5 tysiąca funtów tygodniowo za opiekę nad każdą z nich.

Społeczność

LENIN - rocznica