Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

Andrzej Kot: ”Bolszewia” trzyma się dobrze…w IPN?

ipn.jpg

 
Tak przynajmniej zapatruje się na działalność instytucji mającej m.in. przyczynić się do upowszechnienia „edukacji historycznej”, Joanna Senyszyn.
 
Według euro-posłanki, instytucja ta jest „szczytowym osiągnięciem polskiej myśli bolszewickiej” o czym dobitnie mają świadczyć, kierowane przez nią ataki pod adresem…PRL (Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej) i takich polityków ”lewicy” jak Aleksandra Kwaśniewskiego czy Józefa Oleksego.
 
Bolszewik gwałcicielZwieńcza ona swoje przemyślenia konkluzją w myśl której IPN pełni rolę bojówki odwołującej się do bliżej nie dowiedzionych przez J. Senyszyn,   „bolszewickich tradycji III RP”.
 
Takie sensacyjne uproszczenia, stygmatyzacje wyrosłe z gotowego już przecież wzorca jakim ma w zwyczaju posługiwać się prawica, gdzie słowa bolszewik czy komunista zawierają negatywny ładunek emocji, pojawiły się ostatnio w jednym z wpisów http://senyszyn.blog.onet.pl/BOLSZEWICKA-TRADYCJA-III-RP,2,ID390464690,n , na blogu ”twarzy i tygrysicy lewicy”. Dodajmy, "twarzy bezkompromisowej lewicy". Przynajmniej tak starają się prezentować jej oblicze polityczne burżuazyjne środki przekazu,   eksponując ów  ekstrawaganckie zachowania”, rzeczonej  pierwszej skandalistki III RP”, nazywając to przy okazji  politycznym ekstremizmem”.
 
J. Senyszyn okazuje się być jedynie pionkiem w roz(g)rywce rzekomo  postpolitycznej”, z dużym wysiłkiem pielęgnowanej przez  niezależne” od interesów kapitału, media. Parlamentarzystka do euro-parlamentu z ramienia SLD, idąc w ślad za obowiązującymi trendami i modami na forach internetowych i obiegowym ale jakże w gruncie rzeczy ściśle celowym językiem publicystki, wszakże jeszcze raz odsłoniła prawdziwą twarz środowiska do jakiego przynależy. 
 
Joanna Senyszyn, tygrysica polskiej lewicySenyszyn, przypisując bolszewizm organowi jaki swoje działa, w tym gamę publikacji i  działalność wychowawczą” wymierza przeciwko komunizmowi,  za wszelką cenę chcąc go zrównać ze stalinizmem i działalnością służb specjalnych PRL i  rodzimemu,  historycznemu rewolucyjnemu ruchowi robotniczemu, pokazuje do czego zdolna jest parlamentarna lewica, aby bronić tylko własnego ogródka, w tym związanego z nim byłego prezydenta Kwaśniewskiego jaki ustawę o powołaniu IPN,  nie zawahał się podpisać.
Nie od dziś jednak wiadomo że prezydent potrafiący  godzić racje wszystkich Polaków” (zupełnie jak Roman Dmowski czy Józef Piłsudski), był z reguły ”naiwny”, gdy przyszło mu podejmować decyzje rzutujące na  szereg obowiązków” jakie miała wypełniać burżuazyjna III RP. Należy podkreślić iż IPN to nieodrodne dziecko, nie tylko starań prawicy ale też i  ”lewicy” z pod znaku SLD, jaka zaakceptowała istnienie tego przyczółku swoiście rozumianej  prawdy historycznej”. 
 
Kurs na antykomunizm, dominujący w szeregach SLD czy w jego odpryskach, takich jak SdPL pomimo wszelkich starań nie pomaga tym formacjom, ponieważ  te już zdążyły ostatecznie się skompromitować, konstytuując system kapitalistyczny, popierając i wdrażając liberalne koncepcje w sferze gospodarki, w konsekwencji torując drogę prawicowemu populizmowi. ”Kontrowersyjna osobowość” SLD, porównywana  nie bez kozery z J. Palikotem, posługując się wyżej opisanymi środkami językowymi, oddaje obraz degeneracji i żałosności argumentacji na jaką stać ją i pośrednio kolegów z formacji jakich imię broni. 
Być może czeka za to ją jak i uzurpujący sobie lewicowość, obóz partyjny przez nią reprezentowany, nagroda czyli występ w jednym z programów  dostarczających rozrywkę”, równie  tanią” jak tania jest lewicowość, koncesjonowanej, jawnie burżuazyjnej lewicy.

Portret użytkownika MARCIN
 #

SLD już dawno przestało być lewicą i przynajmniej powinna ta partia zmienic nazwę.IPN tak naprawdę dostał sie w ręce skrajnej prawicy część pracowników IPN działa lub działała w organizacjach neonazistowskich.Co to za lewica,która wstydzi się historycznych symboli lewicy,terminologii lewicowej.

 

Społeczność

future2