Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Warszawa: Narodowe Odrodzenie Polski razem z ukraińskimi nacjonalistami

Logo NOP

Spotkanie robocze taką nazwę miało zebranie liderów Narodowego Odrodzenia Polski z szefostwem Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia „Swoboda”. Oficjalnie spotkanie było poświęcone rozmowom o dalszej współpracy i o wspieraniu polskiej mniejszości zamieszkującej zachodnią Ukrainę.

Nieoficjalnie OZ "Swoboda" to jawnie banderowska i antypolska siła, która dąży do upamiętnienia antypolskiej partyzantki UPA.

W 2009 i 2010 działacze partii próbowali zakłócić uroczystości poświęcone polskim mieszkańcom wsi Huta Pieniacka gdzie oddziały ukraińskich ochotników z SS, UPA oraz paramilitarny oddział OUN zmasakrowali od kilkuset do nawet półtora tysiąca polskich mieszkańców wsi.

W 2010 działacze młodzieżówki "Swobody" zakłócili spotkanie z ks. Isakowiczem-Zalewskim odbywające się we Lwowie w związku z inicjatywą odebrania Stefanowi Banderze honorowego obywatelstwa ukraińskiego.

31 października 2010 lider partii "Swoboda" po zwycięstwie w wyborach samorządowych we Lwowie wezwał do rewizji zachodnich granic Ukrainy jako "niesprawiedliwych".

Ten sam szef "Swobody" uczestniczył w nacjonalistycznym spotkaniu z liderami NOP.

Społeczność

Obama rev