Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Warszawa, Ursus: Przejął kamienicę po czym odciął wodę i kanalizację

ursus-dom-300x225.jpg

W 30 stopniowym upale mieszkańcy kamienicy przy ul. ul. Kompanii Kordian 27 muszą wytrzymywać bez wody i w fetorze okrutnie śmierdzącego szamba. Zarówno wodę jak i kanalizację odciął 3 tygodnie temu właściciel kamienicy który wykupił ją w 2007 roku.
 
Mniej więcej od połowy tego czasu mieszkańcy skarżą się na nowego właściciela który miałby włamywać sie do mieszkań, próbować odcinać inne media. Odcięta woda i kanalizacja wg. właściciela to efekt "remontu" jak donoszą lokatorzy jednak od 3 tygodni kiedy zdemontowano rury nic się nie dzieje. Nie zainstalowano cystern i tymczasowych toalet zamiast tego dostarczono lokatorom listę punktów pobierania wody oligoceńskiej na terenie dzielnicy Warszawa-Ursus.
 
Rozgrzebanie kanalizacji i brak jej remontu doprowadził szybko do wybicia pozostałego szamba i rozniesienia się fetoru który jest nieznośny i niebezpieczny zwłaszcza przy wysokiej temperaturze.
 
W kamienicy mieszkało około 14 osób w tym około 5cioro dzieci. Wszyscy razem z dziećmi dostali wyroki eksmisyjne ale już 2 z nich zostały oddalone. Ponadto właściciel mimo iż pobierał od mieszkańców opłaty za wodę nie ma podpisanej umowy z MPWiK. Obecnie w kamienicy zostały 3 osoby które pilnują dobytku. Reszta w obawie przed chorobami opuściło mieszkania i mieszka u rodziny i krewnych.
 
(kamienica przy ul. Kompanii Kordian 27- ze strony Komitetu Obrony Lokatorów).

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

marks