Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Propozycja Tuska, odpowiedź Kaczyńskiego

images.jpg

Dziś około południa premier Donald Tusk w imieniu swej partii - Platformy Obywatelskiej - zaproponował Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz Prawu i Sprawiedliwości serię debat telewizyjnych ministrów i specjalistów z PO z przedstawicielami PiS na tematy takie jak gospodarka, polityka zagraniczna i tym podobne.

Premier nie zaproponował udziału w debacie innym siłom parlamentarnym - Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, Polskiemu Stronnictwu Ludowemu i ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza.

Pominięcie mniejszych partii politycznych wywołało zrozumiałe wzburzenie ich członków, m. in.: Stanisława Wziątka z SLD. Ryszard Kalisz powiedział na konferencji prasowej, że PO "boi się debaty z lewicą".

Rzecznik PiS Adam Hofman w rozmowie telefonicznej z dziennikarzami stacji TVN 24 negatywnie ocenił propozycję premiera.

Szef PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji swojego ugrupowania (na kongresie tym PiS podpisało porozumienie z kilkunastoma organizacjami prawicy, m. in.: Polskim Stronnictwem Ludowym "Piast", Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym, Ruchem Odbudowy Polski, itp.) zapowiedział, że jego partia zaprosi ministrów rządu Tuska, a także samego premiera do ośrodka programowego PiS, by tam mogli opowiedzieć o "swoich praktykach".

- Okazja do merytorycznej dyskusji była wczoraj, ale pójdziemy na rękę, powstaje ośrodek programowy PiS. Będziemy tam zapraszać panie i panów ministrów z tego rządu, aby zdali sprawę ze swoich praktyk, będzie trzeba zaprosimy i premiera Tuska - mówił prezes PiS.

Pytał również retorycznie:
- Kim on [Donald Tusk] jest? Polskim premierem czy człowiekiem na usługi [Rosji]?

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

future2