Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 21 gości.

Klęska Korwina-Mikke

uid_4f548d6d41e8e9eb53b0cab7077026261249571240574_width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg

Neoliberalny guru Janusz Korwin-Mikke pomimo szumnie zapowiadanego sukcesu swojej kolejnej partii Kongres Nowej Prawicy poniósł dotkliwą klęskę. KNP nie zdołał bowiem zebrać wymaganej liczby podpisów w połowie okręgów, co uprawniałoby do rejestracji list w całym kraju. Kongres więc wystartuje tylko w 19 okręgach. Komentatorzy polityczni zwracaja uwagę, że w pozostałych okręgach zyskać może PJN, któremu do niedawna nie wróżono żadnych szans.

Sam Korwin-Mikke swoją porażkę tłumaczył tym, że jego wyborcy wyjechali na wakacje. W ostatnich sondażach Kongres Nowej Prawicy uzyskał śladowe poparcie, jednak w grupie wiekowej 18-25 mógł liczyć nawet na 9% głosów. Podobnie jest jednak od wielu lat. Dowodzi to być może, że ludzie zaczynając konfrontację z dorosłym życiem, przestają wieżyć w neoliberalną utopię i wolą opiekę resztek socjalnego państwa polskiego.

Portret użytkownika tres
 #

To jest fundamentalista jakich mało. Opiera się głównie na studentach i zdeklasowanym drobnomieszczaństwie. Nie wiem czy stwierdzenie o nim jako "neoliberalnym guru" jest właściwe bo on neoliberałów to określa mianem "socjalistów"

Proszę popatrzeć jaki z niego nawiedzony cham.

http://www.youtube.com/watch?v=p2Uxk4tHSnU

Dziwne że go jeszcze nie przymknęli za nawoływanie do budowy "obozów reedukacji dla socjalistów" przy czym do socjalistów zalicza on wszystkich mainstreamowych polityków. Jak widać idioci są nieszkodliwi dla reżimu.

 
Portret użytkownika fancom
 #

Tow. Tres, ja pozwolę sobie poczynić uwagę innej natury. Zawsze zastanawiało mnie, jak to jest, że Antifa dzielnie zwalcza wszelkie neofaszystowskie organizacje typu ONR, NOP i WM (i, oczywiście, chwała im za to!), a nigdy na swój celownik nie wzięli jawnie, bezczelnie faszyzującej UPR (pogarda dla demokracji, praw człowieka, nienawiść wobec "lewactwa")?

 
Portret użytkownika tres
 #

No bo po linii gazety wyborczej jest zwalczać wszystkich którzy nie przepadają za jedną wiadomą nacją, a antifa w PL tę linię realizuje. Nie stoi za tym ani umiłowanie prawa ani zasady moralne.

Korwin nawołuje do nienawiści tak że jeśliby respektować istniejące prawo do do końca życia siedziałby w pace.

Ale żadna wpływowa siła medialna nie uważa go za zagrożenie więc facetowi pozwala się istnieć. Komorowski ogłaszając wybory 9 października co oznaczało zbieranie podpisów w środku wakacji i w szczycie letnich upałów kiedy ludziom nie w głowie polityka podłożył kłody pod nogi wszystkim spoza "Bandy czworga", jeśli chodzi o Jurka i Korwina to okazało się - skutecznie, choć dlatego że okazali być się oni najsłabsi w starciu ze zbieraniem podpisów a nie że to co mówi Korwin jest jakimkolwiek zagrożeniem dla rządu. Polacy mają, w ogromnej większości, przekonania lewicowe społecznie (co wynika z tego że ludzi pracy jest więcej niż kapitalistów) i "Banda czworga" wie że zagrożenie dla niej jest z lewa, a nie z prawa. I teraz nagle okazało się że przeciwko własnej polityce wspierania "elastycznych form zatrudnienia" są neoliberalne PO i SLD.

Stąd namiętne pomijanie PPP w sondażach przy jednoczesnym uwzględnianiu martwych politycznie bytów jak LPR czy demokraci.pl

 
Portret użytkownika Pan Eugeniusz
 #

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Walka-trwa,2,ID434881157,n bo wicie tuwarzysze Wy nic nie rozumicie - oni nadala walczą. Zwróćcię uwagę na autora cytatu w nagłówku... :D

 
Portret użytkownika Pan Eugeniusz
 #

A tak na poważnie tow. tres ma rację neoliberalizm jest dla januszka za mało ortodoksyjny, z resztą ma w tym trochę racjii, neoliberalizm to jest taki socjalizm ino od dupy strony - złupić wszystkich żeby subwencjonować tych najbogatszych - jak to działa w praktyce to pokazał Obama...

 

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci