Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Akcja solidarnościowa z robotnikami w Kazachstanie pod Ministerstwem Gospodarki

301973_10150440802264572_539259571_10848684_750988_n.jpg

2 września członkowie Alternatywy Socjalistycznej przeprowadzili pod Ministerstwem Gospodarki w Warszawie akcje solidarnościową z represjonowanymi robotnikami naftowymi w Kazachstanie. Podczas akcji rozdawaliśmy ulotki informujące o ciężkiej sytuacji pracowników w Kazachstanie i zbieraliśmy podpisy pod petycją domagającą się zaprzestania prześladowań. Zebrane podpisy zostaną wysłane do centrali ruchu solidarności ze strajkującymi robotnikami. Członkowie Alternatywy Socjalistycznej złożyli również w Ministerstwie Gospodarki petycję, w której domagamy się podjęcia kroków przeciwko represjom i terrorowi wobec strajkujących robotników w Kazachstanie.

Strajk pracowników firmy naftowej KazMunayGaz w zachodnim Kazachstanie (Mangistau) trwa od maja. Setki strajkujących zwolniono z pracy, prawniczka związku została skazany na sześć lat więzienia. Teraz jeden ze związkowców kazachskich został zamordowany! Zamordowano również córkę działacza związkowego, 18 letnią Żansaulę Karabalajewą.
Wszystko to nie ma znaczenia dla rządu polskiego.

Ministerstwo Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej utrzymuje ożywione kontakty z przedstawicielami Republiki Kazachstanu, np. poprzez Polsko-Kazachstańską Międzyrządową Komisję ds. Współpracy Gospodarczej. W publikacjach ministerstwa podkreślane są dobre relacje gospodarcze między państwami; mowa jest o zacieśnianiu więzów i rozwijaniu współpracy oraz o wymianie handlowej, wynoszącej ponad 800 milionów dolarów. Protestujemy przeciwko prowadzeniu interesów z dyktaturą, brutalnie łamiąca prawa pracownicze i dopuszczającą się morderstw działaczy związkowych. Polski rząd, pomagając bogacić się klice prezydenta Kazachstanu, Nazarbajewa, sam staje się współodpowiedzialny za jego zbrodnie.

Źródło: http://www.wladzarobotnicza.pl/index.php?option=com_content&view=article...

Społeczność

jednolity front