Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Andrzej Żebrowski: Głosujmy na autentyczną lewicę, głosujmy na PPP-Sierpień 80

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż polscy robotnicy nie gęsi, iż swą partię mają."

Głosujmy na autentyczną lewicę, głosujmy na PPP-Sierpień 80

Jedyna opcja polityczna, która wyraża konsekwentny sprzeciw wobec neoliberalnych ataków rządu Tuska jest Polska Partia Pracy – Sierpień 80.

Scena polityczna w Sejmie wygląda fatalnie. Platforma jest główną partią biznesu w kraju. PSL rządzi z PO, więc współ winna jest za wszystkie ataki rządu, niezależnie od tego, że od czasu do czasu używa bardziej socjalnego języka. PiS udaje że jest przyjazne związkowcom, szczególnie podczas kampanii wyborczej. Pamiętajmy jednak, że to PiS gdy rządził, przygotował obniżenie podatków dla najbogatszych – dzieło chętnie dokończone przez Platformę. SLD jak zresztą wszystkie partie w czasie kampanii, mówi o losie biednych. Istotę polityki SLD jednak wyraziła trafniej umowa z business Centre Club. 5 sierpnia przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski i Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, podpisali „pakt dla polskiej gospodarki”. Dokument zawiera 77 postulatów, których realizacja ma doprowadzić  do stworzenia “przyjaznego klimatu dla biznesu”.

Nie ma partii w Sejmie, która jest popierana entuzjastycznie przez większość walczących związkowców i ludzi walczących przeciw niesprawiedliwości społecznej. Ruch oporu i protestu będzie silniejszy jeśli będzie miał swoją polityczną twarz.

Polityka to nie tylko wizerunkowe sztuczki sejmowych partii.

Niezadowolenie społeczne może doprowadzić do wzrostu siły skrajnej prawicy – która szuka kozłów ofiarnych wśród cudzoziemców, gejów i innych “innych”. Nie zapomnijmy, że Anders Breivik, który w lipcu zabił 77 głównie młodych osób w Norwegii ,miał liczne kontakty na europejskiej scenie skrajnie prawicowej i śledził wydarzenia w Polsce.

Wzrost poparcia dla radykalnej lewicy osłabi faszystów i organizacje skrajnej prawicy, a nie pozostawi pole wyborcze partiom głównego nurtu.

Polityka jest przede wszystkim tym miejscem gdzie konflikty społeczne w skali całego kraju (i poza nim) są wyrażane. Głównym celem partii sejmowych jest kierowanie państwem po to, by polscy bogaci stali się bardziej konkurencyjni wobec zagranicznych rywali i po to, by polscy pracownicy byli zbyt słabi by skutecznie walczyć o swoje. Innymi słowy wyzysk ma być skuteczniejszy.

Natomiast w polityce radykalnej lewicy chodzi o budowanie solidarności w walce z ekonomicznymi i politycznymi szefami.

Głosowanie na Polską Partię Pracy – Sierpień 80 przyczyni się do wzmocnienia jakże potrzebnej w czasach kryzysu opcji radykalnej lewicy. Nie tylko głosowanie. Angażowanie się w kampanię wyborczą PPP-Sierpień 80 zwiększy liczbę aktywistów autentycznej lewicy i wzmocni nas wszystkich.

Popieramy wszystkie próby wzmocnienia radykalnej lewicy – w nadchodzących wyborach oznacza to poparcie dla PPP-Sierpień 80.

[...]

Źródło: http://pracowniczademokracja.org/strony/gazeta0911/3.glosujmy.na.ppp.0911.htm

Społeczność

USRR