Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 76 gości.

Mit "lewicowości" Palikota

images.jpg

Janusz Palikot, lider Ruchu Palikota, dla gazety "Metro":

"Mamy też pomysł na edukację. Nie może być tak, że studiowanie filozofii jest bezpłatne, a wieczorowe studia na politechnice są. Państwo powinno wyznaczać kierunki, które bez względu na formę własności uczelni są bezpłatne, bo dają szanse na pracę. Za darmo powinny być więc kierunki przydatne w biznesie, matematyka, przetwórstwo żywności, odnowa biologiczna, medycyna, informatyka. Za kierunki humanistyczne studenci powinni płacić, bo po nich młodzi idą na bezrobocie."

Gołym okiem widać, że Ruch Palikota może być uznany za lewicowy tylko przez politycznych fantastów.

Portret użytkownika Lord Dragon
 #

A co ten facet proponuje ludziom którzy by nie studiowali? To humaniści mają się do trumny położyć? Bo nie każdy ma taki umysł żeby studiować matematykę, to lepiej żeby studiował przedmioty humanistyczne, poszerzał swoje horyzonty i nie miał pracy niż jednego i drugiego a koniunktura zmienia się co kilka lat. Dzisiaj jest zapotrzebowanie na matematyków a jutro na humanistów.

Palikot nie jest lewicowy, generalnie nie popieram 90% jego postulatów, niemniej jednak dobrze będzie jak taki wichrzyciel na kształt Leppera znajdzie się w parlamencie, bo kilka haseł ma chwytliwych tak jak z tym opodatkowaniem kleru. Czasem potrzebne jest jakieś weto.

 

Społeczność

future2