Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 4 gości.

"Interesy ludzi pracy są sprzeczne z interesami kapitału(...)" - wywiad z Kasią Bielińską

Kasia Bielińska - "trójka" na liście warszawskiej PPP

Rozmowa z bezpartyjną działaczką społeczną, aktywistką wielu organizacji i stowarzyszeń, w kraju i zagranicą, Katarzyną Bielińską, nr 3 na liście PPP w Warszawie

Ludzie są zniechęcieni do polityki. I faktycznie wielu z nich widzi polityke jako cos brudnego. Czy mozesz w zwiazku z tym wyjasnic co Ciebie zmotywowalo do kandydowania w wyborach i generalnie zaangazowanie sie w polityke?

Mam dość niesprawiedliwości społecznej, która mnie otacza. Wszystkie partie rządzące po 89-tym roku reprezentowały interesy kapitału. A te są sprzeczne z interesami świata pracy. Bezrobocie, umowy śmieciowe, dyskryminacja kobiet – to wszystko służy tylko jednemu: powiększaniu zysków kapitalistów kosztem reszty społeczeństwa.

A dlaczego Polska Partia Pracy – „Sierpień 80”?

Nie jestem członkiem Polskiej Partii Pracy. Jest to jednak partia, która dąży do tego, aby być partią robotniczą, ma najradykalniejszy, najbardziej lewicowy program społeczny. Ma oparcie w związku zawodowym, który przewodził wielu strajkom i walkom w obronie interesów i praw pracowniczych.

Jakie elementy programu są dla ciebie szczególnie ważne?

Dla mnie najważniejszy jest ten fragment Manifestu Programowego PPP: „Interesy ludzi pracy są sprzeczne z interesami kapitału, który dąży do maksymalizacji swoich zysków kosztem potrzeb społeczeństwa. Ich interesy powinny mieć priorytet nad interesami wielkiego biznesu, właścicieli i zarządców prywatnych majątków. Prawo własności nie może nikomu dawać prawa do pozbawiania innych środków utrzymania, wynagrodzenia, miejsca pracy, dachu nad głową czy opieki zdrowotnej. Nie może być ważniejsze niż prawo do życia lub pracy”. Wszystko inne winno wypływać z takiego założenia.

Społeczność

Sierp i młot