Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 63 gości.

Związkowcy pod siedzibą ZUS

zus-logo.gif

Związkowcy z całego kraju demonstrowali przed warszawską siedzibą ZUS przeciwko nowemu kierownictwu i polityce płacowej.

Związkowcy skarżą się na nakładanie dodatkowych zadań przy zmniejszaniu zatrudnienia, nieustanne zmiany organizacyjne w ciągu ostatnich 2 lat, które przyczyniły się do dezorganizacji i niewydolności ZUS.

Pracownicy żądają wywiązania się z obietnic podwyżek z 2008 roku, przyjęcia jednolitej, zracjonalizowanej organizacji pracy i wprowadzenia systemów informatycznych dostosowanego do sprzętu i zadań ZUS.

Wg anonimowego pracownika ZUS dzisiaj rano sprawdzono listę obecności i zabroniono opuszczania budynku bez pisemnej zgody. Ma to zapobiec przyłączaniu się pracowników do związkowców. Departamenty z widokiem na demonstrację ostrzeżono przed "wysiadywaniem w oknach".

Rzecznik prasowy ZUS zaprzeczył wydaniu tych instrukcji, twierdząc, że pracownikom przypomniano jedynie o "dyscyplinie pracy".

Zarząd ZUS twierdzi, że brak podwyżki związany jest z ustawą okołobudżetową, która zabroniła jednostkom administracji publicznej podwyższania wynagrodzenia w związku z kryzysem finansowym.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front