Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Represje wobec amerykańskich demonstrantów

usa.jpeg

Policja rozpędziła demonstrację i aresztowała 6 uczestników po tym, jak ponad 100 ludzi próbowała okupować budynek Senatu USA, aż kongresmeni wysłuchają ich żądań.

Organizatorami nieudanej okupacji był ruch Październik 2011/Zatrzymać Maszynę (October 2011/Stop the Machine), który wyodrębnił się z szerszego ruchu Occupy DC (zainspirowany analogicznym ruchem Occupy Wall Street), który operuje z miasteczka namiotowego w sąsiedztwie Kapitolu i Białego Domu. Stop the Machine twierdzi, że inspiracje czerpie z strategii biernego oporu Arabskiej Wiosny, zaś jako cel stawia sobie "zniesienie skoncentrowanej władzy korporacji" i ustanowienie "prawdziwej demokracji bezpośredniej".

We wtorek o 1:30 czasu lokalnego bostońskie oddziały prewencji rozpędziły miasteczko namiotowe ruchu Occupy Boston, aresztując ponad 100 osób. Wg świadków policja zachowywała się "brutalnie" i "nie czyniła rozróżnienia na protestujących, personel medyczny i obserwatorów".

Demokratyczny burmistrz Bostonu, Thomas Menino, powiedział lokalnej stacji telewizyjnej, że "obywatelskie nieposłuszeństwo nie będzie tolerowane".

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

jednolity front