Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Warszawa: Członkowie Krytyki Politycznej kontra anarchiści

253349.3.jpg

Jak donosi portal Centrum Informacji Anarchistycznej w trakcie demonstracji "oburzonych" anarchiści z warszawskiej sekcji Związku Syndykalistów Polski zorganizowali pikietę przed prowadzoną przez Krytykę Polityczną knajpie Nowym Wspaniałym Świecie przeciwko zatrudnianiu pracujących tam ludzi na umowy zlecenie.
 
Według uczestników pikiety Dorota Głażewska dyrektor finansowa prowadzącego knajpę Stowarzyszenia im. Brzozowskiego miała uderzyć jednego z anarchistów. Wspierana przez inną z członkiń zarządu stowarzyszenia i znaną z telewizyjnego chamstwa w programie "Najsłabsze Ogniwo" Kazimiery Szczuki wdały się w awanturę z anarchistami a potem wezwały policję by ta ukarała ich za nalepienie na szybie lokalu plakatu wzywającego do kolektywizacji Nowego Wspaniałego Świata. Ponieważ nie była to wystarczające wg. policji do ukarania mandatem a pikieta nie mogła być zakwalifikowana jako nielegalne zgromadzenie policja ukarała anarchistów mandatami za przechodzenie na czerwonym świetle.
 
Praktyki Krytyki Politycznej która krytykując rząd za politykę zezwalania na zatrudnianie na umowy śmieciowe została ujawniona po tym jak KP prowadziła rekrutację na serwisie Gumtree.pl. Oliwy do ognia dolał jeden z publicystów Krytyki Jan Kapela prowadząc polemikę wg. której kelnerzy mogą pracować na umowy-zlecenie mimo iż powinni dostać umowy o pracę bo dostają publikacje KP. Jak podkreślił sam też woli być "wolnym strzelcem" na zleceniu a nie "harować w Biedronce żeby dostać umowę".

Portret użytkownika dos
 #

Żeby było jasne. ZSP to dość śmieszna grupa która czy nas jako trockistów czy jako działaczy PPP uważa za takich samych wrogów jak państwo i kapitaliści, mamy też kosę za zaklejanie naszych plakatów na Starej Pradze ale zawsze potępiamy nasyłanie policji na innych działaczy z przyczyn politycznych.

I zawsze będziemy odkłamywać obraz KP jako głosu "polskiej nowej lewicy".

Więcej o KP na WR:
http://www.1917.net.pl/?q=node/1299
http://www.1917.net.pl/?q=node/4663

I najciekawsze o jednym z członków wunder teamu Sierakowskiego
http://www.1917.net.pl/?q=node/647

 

Społeczność

front