Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Pułkownik Kaddafi nie żyje

images.jpg

- Kaddafi zmarł w Syrcie w wyniku odniesionych ran - poddała agencja Reutera, powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela nowych władz Libii. Media pokazują zdjęcie, które najprawdopodobniej przedstawia zmasakrowanego przywódcę Zielonej Libii. Telewizja Al-Jazeera pokazała nagranie, na którym widać wyraźnie, jak tłumy buntowników ciągnęły po ulicach ciało byłego libijskiego przywódcy.

Portret użytkownika WaSiLiJ_ZaJcEw
 #

Na tym nagraniu ukazanym tam dokładnie widać, że w rewolucji nie brali udziału ludzie tylko zwykłe zwierzęta głodne krwi człowieka. Przepraszam za obrazę kogokolwiek ale dla mnie taka jest prawda.

 
Portret użytkownika uno
 #

Jak widać, śmierć znanej jednostki pokazana na ekranie robi większe wrażenie niż śmierć dziesiątek tysięcy bezimiennych.

Żałując Kadafiego warto sobie zadać pytanie: co trzeba zrobić żeby wzbudzić w ludziach taką nienawiść?

Ilu Libijczyków zostało zamordowanych z rozkazu dyktatora tylko dlatego, że miało inne zdanie lub chciało innej władzy?

Trudno też uniknąć skojarzeń ze scenariuszem rumuńskim, z grudnia 1989 r. Tamtejsza generalicja dokonała mordu sądowego na Nicolae Ceauşescu i jego żonie, jako jedynych odpowiedzialnych za wszystkie nieszczęścia kraju. Tym samym zamknięto okres rozliczeń a dawne elity mogły stanąć w awangardzie budowy nowego, jedynie słusznego systemu.

Coś mi mówi, że w demokratycznej Libii będą rządzić (jeśli nie w polityce, to w gospodarce - a tam jest prawdziwa władza) dawni współpracownicy dyktatora. "Trzeba dużo zmienić, żeby wszystko mogło zostać po staremu". Kadafiego rzucono na "pożarcie" zbuntowanego tłumu, a jego głowa była ceną, jaką dawne elity chętnie zapłaciły za możliwość utrzymania uprzywilejowanej pozycji.

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

Kaddafi musiał zginąć zbyt wielu eropejskich polityków siedzało u niego w kieszeni.Gdyby zdradził sekrety komu finansował w Europie kampanie wyborcze? Tzw.powstańcy już podczas walk pokazali swoje oblicze niszcząc szpitale zabijając w nich chorych i rannych sprzętu,którego nie mogli ze szpitali ukraść niszczyli.Libię czeka to samo co obecnie obserwujemy w Egipcie i Tunezji wzrost agresji islamistów.

 
Portret użytkownika uno
 #

Właśnie po to zachód wspiera władze powstańcze (złożone z byłych ludzi Kadafiego), żeby przyblokować islamistów. Poza tym islam w Libii był dość powierzchowny. Kraj jest zamożny, ludzie dość dobrze wykształceni. Moim zdaniem nie ma tam większej przestrzeni społecznej dla radykalnych islamistów. Rewolucja była wyrazem rosnących aspiracji młodej libijskiej burżuazji, a ona nie jest zainteresowana państwem islamskim, tylko pomnażaniem zysków.

 
Portret użytkownika tres
 #

W sprawie śmierci Kaddafiego

http://1917.net.pl/?q=node/6725

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna