Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Grecja: 200 tysięcy ludzi na ulicach Aten, oblężenie parlamentu, nie żyje jeden z protestujących związkowców

Grecja 20.10.2011 demonstranci przed parlamentem

Nawet około 200 tysięcy osób wzięło udział w demonstracjach z okazji środowo-czwartkowego strajku generalnego (19-20 października). Na ulice Aten skierowano ponad 10 tysięcy funkcjonariuszy i 40 oddziałów tajniaków.

Drugiego dnia strajku wśród demonstrantów znajdowali się związkowcy z sektora publicznego i prywatnego, nauczyciele, “oburzeni”, anarchiści, uczniowie i studenci, ruch “Nie płacę”, a także kontrolowany przez komunistów związek zawodowy PAME. W pewnym momencie plac Syntagma zamienił się w pole regularnej bitwy, trwającej aż do godzin późno wieczornych.

W wyniku czwartkowych starć, w Atenach rannych zostało 6 demonstrantów i 25 policjantów. Zatrzymano 28 osób, a 5 aresztowano. Pokojowa demonstracja KKE i PAME otoczyła parlament. Istotnym elementem demonstracji były ataki niewielkich grupek prowokatorów przeciwko demonstrantom.

W wyniku ataków prowokatorów, używających bomb dymnych i gaśnic, na zgromadzenie KKE i PAME, oraz użyciu przez policję dużych ilości gazu łzawiącego śmierć poniósł Dimitris Kotzaridis, 53-letni robotnik budowlany, członek związku zawodowego PAME.

Niektórzy anytkomunistycznie nastawieni anarchiści oskarżają KKE i PAME o rzekomą "współpracę z policją", ponieważ członkowie tych organizacji udaremnili agresywne zachowania małych grupek prowokatorów.

Portret użytkownika tres
 #

Oświadczenie KKE w tej sprawie

http://1917.net.pl/?q=node/6717

 
Portret użytkownika tres
 #

A nieśmiertelny chorąży antykomunizmu Ciszewski jak zwykle musi dorzucić swoje trzy grosze

http://lewica.pl/?id=25399

 
Portret użytkownika tres
 #

Nasze zdanie w powyższych sprawach:

http://1917.net.pl/?q=node/6737

 
Portret użytkownika seis
 #

Zdjęcia dokumentujące antyrobotniczą robotę prowokatorów nasłanych przez burżuazję:
https://picasaweb.google.com/101959523373579315851/20102011RevealingPhot...

 

Społeczność

CAPITALIST