Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 59 gości.

Palikot przejmie władzę?

images.jpg

- Na początku lat 90. było ich (odsetek Polaków, którzy nie chodzą do kościoła - red.) 13 proc, na przełomie wieków - 26 proc., dziś 33 proc. Za 10-15 lat będzie to połowa społeczeństwa - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" autor badania "Diagnoza społeczna" prof. Janusz Czapiński. Dodał, że wtedy Janusz Palikot, albo ktoś "palikopodobny" przejmie władzę w Polsce.

- Jednym z obciążeń premiera Donalda Tuska jest Polskie Stronnictwo Ludowe – mówił profesor. Jego zdaniem PO utrzymała władzę, gdyż Donald Tusk wycofał się z retoryki zmian. Teraz zadanie unowocześnienia Polski i nie dopuszczenia do zbiednienia Polaków będzie trudne, a jednym z obciążeń jest właśnie obecny koalicjant PO. Według prof. Czapińskiego logiczny byłby sojusz Platformy Obywatelskiej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Ruchem Palikota

Portret użytkownika dos
 #

A dupa.

Polacy jak nie chodzą do kościoła to na ogół jeszcze nie deklarują się jako antyklerykałowie i śnią ciągle o opodatkowaniu KRK. Zresztą na Palikota głosowała też zdezorientowana małomiasteczkowa młodzież która nie tylko co tydzień do kościoła chodzi ale zdarzy się i zaliczyc pierwszy piątek miesiąca.

Palikot wejdzie do koalicji bo PSL nie pozwoli nic robic przeciwko KRUS a takie pomysły w koalicji rządzącej się pojawiły i wystąpił z nimi oficjalnie minister Boni.

Tusk= Palikot w rządzie:)

I bardzo dobrze bo bardzo szybko odpadną od niego grupy interesu którym nie pomoże- palacze ziela, antyklerykałowie prawdziwi (bo krzyż może z Sejmu i wywalic ale Komisji Majątkowej nie ruszy), lokatorzy (bo raczej proponowanych z Ikonowiczem zmian KPC nikt nie przeforsuje) i straci podrabianą błonę dziewiczą polityka "z poza układu" którą sobie sztucznie naprawił występując z PO i zakładając RPP.

 

Społeczność

dzierżyński