Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 22 gości.

Warszawa: Lokatorzy zablokowali nielegalną eksmisję

eksmisje_stop.gif

Około 40 osób lokatorów oraz ludzi związanych z m.in Komitetem Obrony Lokatorów, Związkiem Syndykalistów Polski i Skłotem "Syrena" zablokowało próbę nielegalnej eksmisji lokatorki budynku Wojskowej Agencji Mieszkaniowej przy ul.Sempołowskiej 3.
 
Pomimo iż w sprawie nie został wydany nakaz eksmisji ani sąd nie nadał egzekucji tytułu wykonalności zarządca nieruchomości wraz z przedstawicielem władz wójewództwa mazowieckiego z eskortą policji miało zamiar wejść do lokalu przy pomocy ściągniętych ślusarzy.
 
Policja wezwała zgromadzonych do przepuszczenia a po sprzeciwie szybko orzekła że sprowadzone siły (około 6 funkcjonariuszy policji w mundurach i po cywilnemu) są nie wystarczające do zapewnienia dostępu do lokalu i odstąpiła od zamiaru eksmisji.
 
Aktualnie (godzina 11:40) zgromadzeni czekają na potwierdzenie decyzji o odstąpieniu od eksmisji przez władze województwa mazowieckiego.

Portret użytkownika MARCIN
 #

W Poznaniu wysypało się,że szeroki program eksmisji służy temu,że budynki,z których eksmituje się ludzi będą ulegać prywatyzacji lub reprywatyzacji.

 

Społeczność

Sierp i młot