Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Warszawa: WSL wygrywa w sądzie z Urzędem Miasta

mpnt.jpg

Jak donosi portal Lewica.pl Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę Prezydenta M.St. Warszawa przeciwko decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego która przyznała rację Warszawskiemu Stowarzyszeniu Lokatorów ws. udostępniania informacji publicznych.
 
WSL wystąpiło do Biura Gospodarowania Nieruchomościami o udostępnienie informacji o skali reprywatyzacji budynków mieszkalnych w mieście. Urząd m.st. Warszawa odmówił uzasadniając to faktem iż WSL nie reprezentuje ogółu mieszkańców lecz: "jedynie część - a nie całość, mieszkańców Warszawy oraz nie wykazało w jaki sposób uzyskane dane zostaną wykorzystane do poprawy funkcjonowania organów administracji i lepszej ochrony interesu publicznego".
 
Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznała rację WSL która wg. niego ma prawo do uzyskania takiej informacji.
 
Wg. WSA do którego odwołał się Prezydent nie miastu przysługuje prawo składania skargi w tej sprawie. Doszło zatem do kuriozalnej sytuacji, w której organ I instancji zaskarżył do sądu administracyjnego decyzję organu wyższego stopnia, który kontrolował jego rozstrzygnięcie w administracyjnym toku instancji - czytamy w piśmie.

Społeczność

USRR