Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

PZL Świdnik - Strajku ciąg dalszy

Strajk

Dnia 2 listopada wznowiono strajk w PZL-Świdnik. Piątkowe rozmowy związkowców z „Sierpnia 80” z zarządem spółki w sprawie podwyżki płac nie przyniosły porozumienia.

Po świątecznej przerwie wróciliśmy do protestu – informuje Mariusz Trześniewski, wiceprzewodniczący WZZ „Sierpień 80”. – Właśnie odbyła się pikieta pod zakładem. Czekamy na rozmowy z zarządem. Ale dyrektor Nicola Bianco, który miał skonsultować się z centralą we Włoszech w sprawie naszych postulatów płacowych utknął na lotnisku w Monachium. Liczymy jednak, że jeszcze dziś uda nam się wrócić do rozmów (relacja z 2.XI).

Strajk w PZL-Świdnik trwa od ubiegłej środy. Zorganizował go Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”, który żąda 15 procentowych podwyżek. Ci, którzy zdecydowali się przystąpić do protestu nie przebierali się w ubrania robocze i nie uruchamiali maszyn. Gromadzili się w małych grupkach na swoich wydziałach. Pierwszego dnia do strajku, zdaniem związkowców, przystąpiło ok. 600 osób z pierwszej zmiany. Drugiego dnia już znacznie więcej, 80 proc. załogi z pierwszej zmiany.

Związek Sierpień 80 zrzesza 120 pracowników spośród liczącej 2,9 tys. osób załogi świdnickich zakładów.

PZL Świdnik to największe zakłady lotnicze w kraju, jedyne zdolne do samodzielnego projektowania, produkcji i serwisowania śmigłowców. W ubiegłym roku zostały kupione przez koncern AgustaWestland.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 666