Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 3 gości.

Strajk w PZL Świdnik - Komunikat + "Ewa Ciao!"

1.jpg

KOMUNIKAT
 

Komisji Międzyzakładowej WZZ „Sierpień 80” PZL-Świdnik S.A. w sprawie strajku w PZL-Świdnik S.A.
 
 
 
1. W dniu wczorajszym, t.j. w piątek, 4 listopada 2011 r. w Spółce odbyły się rozmowy wszystkich związków zawodowych Spółki z Zarządem PZL-Świdnik na tematy płacowe, które leżą u podłoża trwającego w Spółce strajku płacowego. Rozmowy rozpoczęły się o godz. 10:00 rano, a zakończyły się po godzinie 20:00 w nocy. Ze strony Zarządu w rozmowach, brało udział, również 2 przedstawicieli AgustaWestland z Włoch.
 
 
 
 
2. Negocjacje dotyczyły, zarówno, warunków zawieszenia (zakończenia) strajku jak i propozycji Zarządu Spółki wprowadzenia w Spółce podwyżek płac na lata 2012 – 2014.
 
 
 
3. Zarząd Spółki podczas 10-godzinnych negocjacji przedstawił jedyną, następującą propozycję  wzrostu płac na lata 2012 – 2014:
 
 
 

  • 150 podwyżka (stawek osobistego zaszeregowania) + 150 złotych premii (miesięcznej związanej z wykonaniem założonych planów, w tym zachowania odpowiedniego wskaźnika absencji).

 
 
Podwyżka w takiej samej wysokości miałaby nastąpić w kolejnych 3 latach.
 
 
 
4. W odpowiedzi na propozycję Zarządu WZZ „Sierpień 80” złożył propozycję wzrostu płac w latach 2012 – 2014 w wysokości 500 zł brutto w każdym roku, wliczoną do stawek pracowników w każdym, z tych 3 lat. Pod sam koniec rozmów ta propozycja została zmodyfikowana poprzez dodanie dodatkowej kwoty 100 zł na premię miesięczną.
 
 
 
Dodatkowo WZZ „Sierpień 80” przedstawił wcześniejsze, częściowo zmodyfikowane warunki zakończenia strajku:
 
 
 
a) wypłata dodatkowej transzy talonów w wys. 350 zł, b) wypłata dodatkowej kwoty premii świątecznej w wys. 300 zł, c) realizacja obietnicy Zarządu wydzielenia palarni na terenie Spółki, d) zapewnienie Zarządu nie szykanowania uczestników strajku i jego organizatorów po jego zakończeniu.
 
 
 
Podczas spotkania Pracodawca dwukrotnie odmówił nam przekazania informacji o planie zatrudnienia na kolejne lata, co może wskazywać na chęć ukrycia mających nastąpić w przyszłości, negatywnych dla pracowników zjawisk.
 
 
 
5. Wobec braku negocjacyjnej odpowiedzi (braku jakichkolwiek ustępstw) Pracodawcy na nasze propozycje,WZZ „Sierpień 80” nie widział podczas rozmów potrzeby ustępstw ze swojej strony i podtrzymywał swoje propozycje.
 
 
 
6. Pozostałe organizacje związkowe podczas negocjacji przedstawiały kilka różnych propozycji, w mniejszym lub większym zakresie zbieżnymi z naszą, które w najmniejszym stopniu nie wpłynęły na postawę Zarządu.
 
 
 
7. Podczas negocjacji spotkaliśmy się ze skandalicznym zachowaniem Pracodawcy, w wypowiedziach sugerującym, że pracownicy PZL-Świdnik, to „obiboki” pracujące 6 godzin dziennie. Dziwi nas brak reakcji pozostałych związkowców na takie sugestie (wyjątkiem była wypowiedź M. Zielińskiego – ZZIT, który za organizację pracy i zarządzanie, jako odpowiedzialnego wskazał Zarząd, za którą to wypowiedź otrzymał od naszych przedstawicieli brawa.
 
 
 
Panowie R.Kość (Solidarność), J.Borys (Metalowcy), czy Załoga PZL-Świdnik, to „obiboki” ?
 
 
 
8. Wbrew wcześniejszym deklaracjom Zarządu o chęci negocjacji w okresie wolnym od pracy (sobota, niedziela), aby szybko zakończyć spór zbiorowy, Zarząd nie okazał w tym zakresie, jakiejkolwiek inicjatywy, wręcz odwrotnie, dwaj główni negocjatorzy z AgustaWestland natychmiast po rozmowach udali się do Warszawy i odlecieli do Włoch.
 
 
9. Wobec, takiej postawy Zarządu Spółki, WZZ „Sierpień 80” kontynuuje strajk płacowy w PZL-Świdnik S.A.
 
 
 
10. Brak, jakichkolwiek ustępstw Zarządu, a tym samym brak możliwości zapewnienia godziwych podwyżek dla pracowników na drodze dialogu wskazuje, że tylko przyłączenie się do strajku 100% Załogi będzie skutecznym środkiem wywalczenia dla pracowników godziwych wynagrodzeń. Koledzy Zamiast paraliżować strajk swoimi wcześniejszymi działaniami (informacja przekazana nam podczas rozmów w dniu 28.10.2011 r., chwilę później powtórzona na wiecu przed biurowcem przez przedstawiciela ZZIT oraz wcześniejszy Komunikat trzech związków zawodowych (Solidarność, Metalowcy, ZZIT) o godz. 10:00 w zakładowym radiowęźle sugerujący Załodze, że te 3 związki wynegocjowały z Zarządem bez naszej obecności kwotę podwyżki w wysokości 500 zł, z podziałem na 200 złotych wliczone do stawki oraz 300 zł na premię miesięczną) dołączcie do strajkujących pracowników, inaczej pozostawicie ich z pustymi kieszeniami. Zapraszamy. Tu jest Wasze miejsce, a nie w gabinetach dyrekcyjnych.
 
 
 
11. W poniedziałek, 07.11.2011 r. w ramach protestu odbędzie się demonstracja pod Urzędem Miasta. O godz. 15:15 początek demonstracji i przemarsz pracowników Spółki sprzed bramy głównej PZL pod UM Świdnik.
 
 
 
Komisja MiędzyzakładowaWZZ „Sierpień 80” PZL-Świdnik S.A.
 

Ewa Ciao:

See video

Wszelkie zbieżności i podobieństwa z panią dyrektor Ewą Kamińską są oczywiście przypadkowe i niezamierzone.

Znaleziono na forum "Sierpnia 80" w PZL Świdnik:

http://www.wzz.swidnik.cal.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=198

Idą faszyści, Wiodą natarcie
makaroniarskimi batalionami.
PZL czerwony walczy zażarcie.
Pięść podniesiona. Cześć i dynamit!

Znaczy to: godność, znaczy to: siła,
ta, która w gruzy wali starzyznę.
Pięść zaciśnięta, aby zabiła.
Pięść podniesiona w boju z faszyzmem.

Rwą się okrzyki ponad Świdnikiem
Czerwień republik krwią się zabarwia.
Cześć i dynamit! Chwała strajkującym
Broni walczącym! Arriba parias...

Idą ślusarze, frezerzy, tokarze
chłopcy,dziewczęta i kierownictwo całe
bronić warsztatu, bronić ulicy.
Bój to śmiertelny, bój za miliony.

Ci, co nie będą niewolnikami,
idą cię bronić, zakładzie kochany
abyś nie był, jak przed wiekami,
wyzyskiwany i pomiatany.

Broni się Świdnik krwawy i piękny.
Trwa Guadarrama. Trwa Somosierra.
Proletariusze już nie uklękną,
oni umieją stojąc umierać.

O przyjaciele! Dzieją się dzieje.
Walka za nami. Walka przed nami.
My idziemy w bój, wy chodzie z nami
serce poety: cześć i dynamit!

Społeczność

Lenin001