Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Łukaszenka: Agresja przeciwko Libii to "akt wandalizmu XXI wieku"

images.jpg

Prezydent Republiki Białoruś Aleksander Łukaszenka nazwał agresję NATO przeciwko Libii „aktem wandalizmu XXI wieku”. Słowa te padły podczas konferencji prasowej 4 listopada 2011 roku.
 
Dziennikarze spytali szefa państwa białoruskiego o opinię na temat dalszego rozwoju sytuacji w Libii, w kontekście rozgrabienia ogromnych ilości broni. Spytano również o opinie na temat wprowadzenia w Libii prawa szariatu i przenikania organizacji terrorystycznych.
 
Łukaszenka odpowiedział: „Jak możemy to ocenić? Oczywiście skrajnie negatywnie. Jak możemy ocenić działania wojsk NATO w Libii? Tylko jako naruszenie mandatu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Nie wyolbrzymiam znaczenia bezmyślnej i bezładnej Rady Bezpieczeństwa. Organizacja Narodów Zjednoczonych przekształciła się w jakiś parawan. Popatrzcie: Irak, Afganistan, całe pasmo państw arabskich. Gdzie jest to ONZ? Dlaczego nie zapobiegło temu wszystkiemu?”
 
„Dokonano agresji, zabito przywództwo kraju, nie tylko Muammara Kaddafiego” - podkreślił prezydent – „Przy tym jak zabito? Gdyby zastrzelili go [Kaddafiego - red.] w walce, zginąłby jak człowiek. Jednak został zatrzymany przy pomocy spec służb (nie myślcie, że Kaddafiego pojmali niewyszkoleni chłopcy, jak doskonale chroniona była głowa państwa libijskiego dobrze wiecie). Dokonały tego NATO-wskie służby specjalne. Nad rannym Kaddafim się znęcano, szydzono z niego, strzelano, gwałcono, wykręcano i łamano mu ręce aż do całkowitego zamęczenia. Gorzej niż swego czasu faszyści”.
 
„Broń Boże, żeby taka polityka, i takie działania zapanowały na naszej planecie. To będzie dla wszystkich nieszczęście" – przekonywał białoruski przywódca.
 
"To pokazuje obraz naszych tak zwanych nauczycieli demokracji. Czy wam jest potrzebna taka demokracja?” – zapytał na koniec retoryczne prezydent.
 
Źródło: www.geopolityka.org

Społeczność

Lenin 005