Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

We środę 9 listopada zakończył się strajk w PZL Świdnik. Wywalczono podwyżki.

PZL Świdnik

W dniu 9 listopada doszło do zakończenia strajku w PZL Świdnik. Podpisano porozumienie dotyczące podwyżek. Związkowcy uważają, że wywalczyli 90% zamierzonego celu.
 
Strajk trwał od 26 października, w dniu 7 listopada protestujący zorganizowali kilkusetosobową demonstrację. Zasadnicze wynagrodzenie w PZL Świdnik wzrosło o 280 złotych, pracownicy wywalczyli także 120-złotową premię dla każdego kto przepracuje przynajmniej 150 godzin w miesiącu.
 
 
...i
 
Jak powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" Mariusz Trześniewski, wiceprzewodniczący Komisji Międzyzakładowej WZZ "Sierpień 80" w PZL: Wywalczyliśmy naprawdę dużo dla załogi, większość naszych postulatów została spełniona. Choć nie było łatwo, rozmowy było bardzo ciężkie. Ale najważniejsze, że się udało i mogliśmy zakończyć strajk
 
Spółka znajduje się w dobrej kondycji finansowej, dlatego też jej władze, jak napisały w oświadczeniu, planują zwiększać zatrudnienie, jednocześnie obniżając udział wynagrodzenia zasadniczego, a zwiększając udział "zmiennej części" co w praktyce oznacza zbliżenie się do systemu płac akordowych 
 
 
PODZIĘKOWANIE
 
 

Organizatorzy akcji strajkowej w PZL-Świdnik S.A. składają serdeczne podziękowanie wszystkim pracownikom, którzy wzięli czynny udział w strajku, okazując wielką determinację w walce o swoją przyszłość. Składamy, również podziękowania, tym wszystkim pracownikom, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w strajku, natomiast w  stronę strajkujących kierowali słowa poparcia, otuchy i sympatii. W PZL-Świdnik wiele razy powraca się do historii i bohaterstwa pokalenia lat 80-tych. Wy, to uczyniliście w 2011 r. Koleżanki i Koledzy. Jesteście Wielcy!
 
 
Przewodniczścy Komisji Międzyzakładowej WZZ „Sierpień 80” Andrzej Borys

Społeczność

Lenin 005