Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Syria: Manifestacje poparcia dla prezydenta Baszar el-Assada

images.jpg

Dziesiątki tysięcy ludzi zebrały się dzisiaj w centrum Damaszku, aby wyrazić poparcie dla prezydenta Syryjskiej Republiki Arabskiej Baszara el-Assada i potępić decyzję Ligi Arabskiej zawieszenia członkostwa Syrii w prawach członka tej organizacji.

"Naród chce Baszara el-Asada" - krzyczeli demonstranci zebrani na placu Sabaa Bahrat. Śpiewali pieśni patriotyczne, machając sztandarami i portretami prezydenta.

Wczoraj Liga Arabska zawiesiła członkostwo Syrii, po tym jak zażądała od władz Syrii łagodniejszego traktowania demonstrantów domagających się odejścia prezydenta i jego Partii Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego Baas.
 
Po tej decyzji tłumy demonstrantów uzbrojonych w noże i pałki zaatakowały w sobotę wieczorem ambasadę Arabii Saudyjskiej i Kataru w Damaszku oraz konsulaty Francji i Turcji w Latakii - krajów lojalnych wobec imperializmu. Źródła dyplomatyczne poinformowały, że zaatakowane placówki zostały poważnie zniszczone.

Po wczorajszych atakach Turcja wycofała swych dyplomatów z Syrii, zaś Francja zażądała wyjaśnień.

Portret użytkownika doszna
 #  
Portret użytkownika Lord Dragon
 #

Nie wierzę w spontaniczność tych manifestacji.

 
Portret użytkownika seis
 #

O ile w manifestacje autentycznego poparcia dla partii Baas jestem w stanie uwierzyć, to ataki na ambasady wydają mi się dziełem ludzi Assada.

Chociaż to są tylko domniemania.

 
Portret użytkownika CzerwoneMazowsze
 #

Oczywiście, że manifestacje poparcia dla Assada są spontaniczne, bo jaki by on nie był, żaden rozsądny Syryjczyk nie chce, by z jego krajem stało się coś w rodzaju tego, co Iraku albo w Libii.

 

Społeczność

front