Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Warszawa: Prawica zadenuncjowała uczestnika Marszu Niepodległości

jcrop_prolewe.jpg

Nie ucichają kontrowersje w związku z wydarzeniami 11-go listopada. Obie strony zarówno antyfaszyści jak i prawica oskarżają się nawzajem o sprowokowanie zamieszek, używanie przemocy, prowokacje i mobilizowanie bojówek.
 
W ramach "prawicowej" akcji ujawniania "prawdy" opublikowano film osoby która zaatakowała fotoreportera na placu Konstytucji; na filmie widac jego twarz po zdjęciu kominiarki (typowej kominiarki bójwek Legii Warszawa w kolorze białym; kibice warszawskie klubu używają właśnie takich kominiarek albo zielonych z napisem "Legia Jihad"). Do filmu wmontowany jest film z demonstracji lokatorskiej z 2007 na której ten sam delikwent (bądź osoba bardzo podobna) atakuje reporterów Pyta.pl którzy odpowiadają gazem pieprzowym.
 
Wniosek prawicy był następujący: jest to lewak który dokonywał prowokacji na Marszu Niepodległości. Prawicowi internauci opublikowali szereg materiałów ze zdjęciami uczestnika zajścia i wzywali do jego indentyfikacji. Grupa z nich zgłosiła się ze zdjęciami na policję.
 
Akcję próbowali przyhamowac kibice Legii Warszawa (m.in admin forum legionistów) którzy twierdzili że delikwent nie jest żadnym lewakiem tylko wiernym kibicem Legii Warszawa.
 
Za późno, Komenda Stołeczna Policji poinformowała o aresztowaniu kibica. Okazał się nim 38-letni N.B. pracownik budowlany pracujący na Bemowie, znany wśród kibiców Legii z Gocławia.
 
Przestępstwo okazało się kolejnym konfliktem z prawem (w 2009 miał doczynienia z policją za posiadanie narkotyków) więc kibicowi grozi recydywa i surowszy wyrok.
 
(Fot. Uczestnik zajśc. Kibice których delegacje wysłały wszystkie chcące się liczyc ekipy kibicowskie w Polsce do walki z policją i lewactwem są teraz sekowani przez organizatorów MN, krawaciarzy z Młodzieży Wszechpolskiej).

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Pokój i ziemia