Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 104 gości.

Gliwice: Wstrzymanie produkcji w fabryce Opla z powodu spadku popytu na nowe samochody

Opel Gliwice

Mimo wzrostu produkcji w gliwickiej fabryce opla produkcja zostaje wstrzymana na tydzień z powodu spadku popytu na nowe samochody

Od czwartku wieczorem dośrody 30 listopada produkcja w fabryce Opla w Gliwicach zostanie wstrzymana do najbliższej środy . Dyrekcja zakładu liczy, że przestój uda się odrobić pracą w soboty w styczniu i lutym przyszłego roku.

Ograniczenia produkcyjne w gliwickiej fabryce zastosowano dwa miesiące temu, kiedy z powodu zmniejszonego popytu na samochody fabryka nie pracowała przez trzy kolejne piątki.

Produkcja w 2011 rokubędzie i tak znacząco większa od ubiegłorocznej, kiedy fabrykę opuściło ponad 158,7 tys. samochodów. Zdolności produkcyjne zakładu sięgają ponad 200 tysięcyaut rocznie.

W październiku w zakładzie ruszyła produkcja trzydrzwiowej wersji opla astry IV.

Wśród 174 tys. samochodów wyprodukowanych w tym roku przeważającą część stanowi pięciodrzwiowa astra IV, ok. 17 tys. wersja trzydrzwiowa, a ok. 20 tys. - astra III. W przyszłym roku trzydrzwiowej astry GTC ma być ok. 60-70 tys. Gliwicki zakład zatrudnia obecnie około trzech tysięcy pracowników.

Społeczność

front