Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

PiS i "ziobryści" z Solidarnej Polski chcą kary śmierci

images.jpg

Prawo i Sprawiedliwość chce przywrócenia kary śmierci za szczególnie drastyczne zabójstwa - zapowiedział dziś prezes partii Jarosław Kaczyński. Dodał, że projekt zmiany w Kodeksie karnym w najbliższym czasie trafi do Sejmu. Klub Solidarnej Polski był i będzie za karą śmierci, lecz w świetle prawa unijnego nie jest możliwe jej wprowadzenie w Polsce. Według nich, Jarosław Kaczyński zachowuje się nieuczciwie względem wyborców.

Prezes PiS zapowiedział podczas konferencji, że jego partia zaproponuje też zakaz przedterminowego zwalniania za zabójstwa, zmianę definicji pobicia ze skutkiem śmiertelnym oraz zaostrzenie przepisów dotyczących gwałtów.

Portret użytkownika ANTYKOM
 #

W końcu dla komunistów to dobra wiadomość. Zarówno Marks i Lenin pisali o konieczności tej kary nawet za błahe przewinienia. W czasie rewolucji październikowej, tj. w listopadzie Lenin tj. Ulianow napisał jako pierwszy dekret o przywróceniu kary śmierci. W ZSRS już w latach 20 obniżono wiek wykonywania kary śmierci do 14 lat, potem nawet 10 i 9.

 
Portret użytkownika dawid jakubowski
 #

Mchm, a słyszałeś o odnalezieniu zwłok zmasakrowanych i zgwałconych delegatek na Zjazd Rad, poprzedzającym głosowanie na wniosek Trockiego delegatów na Zjazd Rad za karą śmierci za kontrrewolucyjne przestępstwa w tymże listopadzie 1917 ? Mimo to nawet strzelców, którzy w styczniu 1918 ostrzelali Kreml osobiście wspomniany przez ciebie Lenin uchronił przed karą śmierci.

Z tym wiekiem wykonywania kary śmierci, to totalnie odjechałeś. To nie wiesz nic o komisji pod przewodem Dzierżyńskiego zajmującej się odławianiem z ulicy nastoletnich przestępców i wychowywaniem ich na normalnych obywateli. Przesłuchania z użyciem tortur wobec dzieci od 12 r. życia w tym wieku wprowadzono dopiero u zarania szpiegomanii w 1932 r. Początek zasadniczych nowelizacji kodeksu karnego to dopiero okres po 1926 r.

Nawet w latach 30 znany pisarz Antoine de Saint-Exupéry opisał w notatkach reporterskich ze swego pobytu w ZSRR pt. "Zbrodnia i kara" przypadek widzianego naocznie sędziego, który miał poczucie misji, podkreślając, że pierwszym założeniem jest nawrócenie przestępcy na dobrą drogę, dopiero jeśli to nie odniesie skutków, stosowanie drastyczniejszych środków, łącznie z karą śmierci. Mimo, że w latach stalinowskich doszło do wielu wypaczeń tych zasad, za co ponosi winę niemal całe ówczesne Politbiuro i znaczna część aparatu represji, to pokazuje, że w tych latach zdarzali się jeszcze ludzie pamiętający i kultywujący dawniejsze wzorce postępowania z okresu do roku mniej więcej 1926, czyli doby Lenina i Dzierżyńskiego.
Jak powiedział kiedyś Stanisław Redens - w czasach Dzierżyńskiego rozstrzelano by nas za metody, jakie teraz stosujemy. Za co sam wkrótce zapłacił głową, podobnie jak wielu jak on uczciwych komunistów.

 
Portret użytkownika seis
 #

Zniesienie kary śmierci. Dekret autorstwa Feliksa Dzierżyńskiego, zatwierdzony przez Włodzimierza Lenina.
November 26, 1917, next day after the Bolshevistic Revolution, new government prohibited death penalty. On February 21, 1918, when German troops attacked Russia, death penalty was restored for hooligans, spies etc. On June 21, 1918 admiral Schatniy was executed according to the new decree, which restored death penalty for the soldiers and officers. September, 1918 the Decree on Red Terror was issued, proclaiming death penalty for all "counter-revolutionaries." On January 17, 1920 death penalty was abolished according to the wish of Dzerzhinsky ("Russian Marat.") In 1922 death penalty was restored. In mid-1930-s the power to condemn to death penalty was given to "troyki"--three people, usually representatives of Soviet power, secret political police and Communist Party.
(http://krotov.info/1/1/1/engl_03_rus.htm/)

 
Portret użytkownika cuatro
 #

Marks o karze śmierci:
"it would be very difficult, if not altogether impossible, to establish any principle upon which the justice or expediency of capital punishment could be founded, in a society glorying in its civilization. Punishment in general has been defended as a means either of ameliorating or of intimidating. Now what right have you to punish me for the amelioration or intimidation of others? And besides, there is history — there is such a thing as statistics — which prove with the most complete evidence that since Cain the world has neither been intimidated nor ameliorated by punishment. Quite the contrary.(...) This theory, considering punishment as the result of the criminal’s own will, is only a metaphysical expression for the old “jus talionis” - eye against eye, tooth against tooth, blood against blood. Plainly speaking, and dispensing with all paraphrases, punishment is nothing but a means of society to defend itself against the infraction of its vital conditions, whatever may be their character. Now, what a state of society is that, which knows of no better Instrument for its own defense than the hangman, and which proclaims through the “leading journal of the world” its own brutality as eternal law?" (http://www.marxists.org/archive/marx/works/1853/02/18.htm)

 
Portret użytkownika ANTYKOM
 #

O łał!!! Człowieku... ale odjechałeś dzięki własnej propagandzie! Lenin uchronił przed karą śmierci Strzelców? O tym, że miał ochronę tylko 4 ludzi też... bo kto by tam liczył jeszcze 200 Chińczyków. A o innych legendach też pewnie mi opowiesz? Np. jak szturmowano Pałac Zimowy... Szturmowano dwa razu i dwa razy go "zdobywano". Karę śmierci dla 12 latków wprowadzono już w połowie 1918 roku, a ty mi o torturach w 1932, które i tak stosowano i wobec młodszych. Ja też czytałem i mam książki "historyków" z czasów rozkwitu PRL i ZSRS.

 
Portret użytkownika ANTYKOM
 #

Rosyjskiego jak widzę nie znasz... Fajne zdjęcie dajesz. Отмена расстрела... żebyś choć wiedział co tam jest napisane. Zniesienie kary śmierci przez rozstrzelanie za przestępstwa wojskowe, zdradę, mord i rozbój... ot tak. aby uchronić towarzyszy.

 
Portret użytkownika seis
 #

Uchronić towarzyszy? Dobre sobie. W owym czasie w Rosji wymienione przez ciebie powyżej przestępstwa popełniali przede wszystkim kryminaliści i kontrrewolucjoniści, a nie bolszewicy i władza radziecka.

W życiu nie widziałem bardziej tendencyjnej interpretacji niż twoja.

 
Portret użytkownika dawid jakubowski
 #

Z kolei nocą 17 na 18 stycznia [1918] oddziały strzelców łotewskich dowodzone przez Boncz-Brujewicza rozbroiły 400 kontrrewolucyjnych „szturmowców śmierci” przygotowujących się do ataku na Smolny. Dalsze aresztowania objęły jeszcze 80 osób. Mimo wniosku Boncz-Brujewicza Lenin nie zgodził się na oddanie winnych pod sąd.
Zdecydował, by: Zakończyć sprawę, uwolnić, wysłać na front.

(A.Witkowicz- Wokół terroru białego i czerwonego 1917-1923, wydawnictwo Książka i Prasa,W-wa 2008, s.155-156 )

Więcej w temacie tutaj: http://antykapitalista19171959.salon24.pl/84926,dawid-jakubowski-wokol-t...

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

ANTYKOM ty jakiś frustrat życiowy jesteś? Jeżeli Władza Rad napisze,że dziś czwartek 1 grudnia 2011 roku to ty pewnie napiszesz "nieprawda dziś czwarty dzień tygodnia".Czytając te twoje wypociny jedno jest pewne głupich nie sieją sami się rodzą.

 

Społeczność

che rebel