Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

RPO i prokuratura przeciwko Antifie

Antifa

Podjęcie działań przeciwko Antifa Skinheads zapowiedziała rzeczniczka praw obywatelskich Irena Lipowicz. Sprawę bada też prokuratura.

Anna Kabulska z biura prof. Lipowicz poinformowała, że w związku z doniesieniami mediów na temat treści zawartych na stronach internetowych polskiej Antify, w tym opisów aktów przemocy i nawoływania do zachowań agresywnych, rzecznik praw obywatelskich podjął sprawę z urzędu.

Jeszcze przed zamieszkami w Warszawie z 11 listopada śledztwo przeciwko działaczom Antify wszczął także prokurator generalny Andrzej Seremet. Ma to związek z pojawiającymi się na stronach internetowych instrukcjami, jak rozbijać demonstracje czy walczyć z policją - tłumaczył jego rzecznik Mateusz Martyniuk.

Przedstawiciele Solidarnej Polski domagają się zabezpieczenia stron internetowych Antify jako materiału dowodowego. Chcą także, by policja monitorowała adresy IP osób, które logują się na forum Antify i chwalą udziałem w bójkach. Wreszcie "ziobryści" postulują, by sprawą zajęła się Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Wypowiadający się na forach anarchiści podkreślają czysto defensywny charakter działań Antify i przypominają, że jawnie do nienawiści nawołuje się na stronach neonazistowskich czy w nacjonalistycznych, kibicowskich zinach. Ich zdaniem sprawa ma wymiar polityczny.

(źródło: Lewica.pl)

Społeczność

LENIN - rocznica