Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Zbrodniarz wreszcie pójdzie siedzieć za torturowanie niewinnych! Amnesty International wzywa do aresztowania George W. Busha!

Bush

Amnesty International wystosowała apel do władz Etiopii, Tanzanii i Zambii o aresztowanie byłego prezydenta USA, George'a W. Busha za złamanie międzynarodowego prawa w sprawie stosowania tortur podczas którejś z jego przyszłotygodniowych wizyt w wymienionych krajach.

Bush odwiedza w przyszłym tygodniu 3 wymienione kraje w ramach promowania walki z rakiem. W swym oświadczeniu AI napisało, że oficjalny cel wizyt, choć szlachetny, nie może przesłaniać faktów. Doradca prawny AI, Matt Pollard powiedział, że "wszystkie państwa, do których podróżuje George W. Bush mają obowiązek postawić go przed obliczem sądu".

Organizacja wskazuje Busha jako odpowiedzialnego za stosowanie tortur przez CIA w latach 2002-2009. Jako dowody podają ogólnodostępne świadectwa, oficjalne amerykańskie dokumenty, raport Czerwonego Krzyża oraz wspomnienia samego Busha.

Wcześniej AI apelowała do rządu kanadyjskiego w październiku tego roku, kiedy Bush udawał się do tego kraju na forum gospodarcze.

Społeczność

rot front