Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Rząd D. Tuska przyjął projekt budżetu na rok 2012

indeks.jpg

W przyjętym przez rząd projekcie budżetu na 2012 rok nie ma rozwiązań radykalnych - powiedział premier Donald Tusk po posiedzeniu rządu. Rada ministrów wybrała wariant budżetu zakładający 2,5% wzrostu PKB.

Premier poinformował na konferencji prasowej, że w projekcie budżetu założono deficyt budżetowy w wysokości 35 mld zł, a deficyt sektora finansów publicznych wyniesie poniżej 3 proc.

"Kryzys to nie jest czas na rewolucje" - powiedział szef rządu. Dodał, że minister finansów Jacek Rostowski podziela tę opinię.

Premier na konferencji po posiedzeniu rządu powiedział, że budżet na przyszły rok będzie "skrajnie odpowiedzialny". Dyskusja na posiedzeniu rządu ws. projektu ustawy budżetowej na 2012 r. nie była zbyt burzliwa; wszyscy ministrowie w sposób nadzwyczaj zdyscyplinowany przyjęli logikę zagrożeń, jakie pojawiły się w Europie i świecie - powiedział premier.

Dodał, że projekt budżetu zwiera zapowiedzi, które zawarł w swoim exposé. "Prace na tymi projektami trwają" - powiedział szef rządu.

(www.onet.pl)

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

marks