Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Imperializm kontra Iran

images.jpg

"Wykorzystywanie przez USA bezzałogowych samolotów zwiadowczych w Iranie, z których jeden spadł w zeszłym tygodniu na terenie tego kraju, jest oznaką coraz brutalniejszej amerykańskiej strategii ws. Teheranu" - pisze dzisiaj dziennik "Washington Post".

"W administracji prezydenta USA Baracka Obamy coraz większą popularność zyskuje przekonanie, iż jedynymi sposobami na zmuszenie Iranu do porzucenia ambicji nuklearnych są tajne działania i dokładnie wyreżyserowane wywieranie presji gospodarczej" - twierdzą anonimowi przedstawiciele amerykańskich władz, na których powołuje się waszyngtoński dziennik.

Gazeta pisze o zwrocie w kierunku "bardziej konfrontacyjnego podejścia", które zakłada większą sprzedaż broni potencjalnym rywalom Iranu na Bliskim Wschodzie, w tym Izraelowi i krajom Zatoki Perskiej, oraz coraz bardziej bojowniczą retorykę amerykańskich władz i ich sojuszników. "Sugeruje to pogłębiający się pesymizm ws. perspektyw dialogu z przywódcami Iranu" - dodaje "WP".

Częścią tej zmieniającej się amerykańskiej strategii jest wykorzystywanie bezzałogowych samolotów zwiadowczych, takich jak dron RQ-170, który w zeszłym tygodniu spadł na wschodzie kraju, oraz inne tajne działania wymierzone w irański program jądrowy.

(www.onet.pl)

Społeczność

Obama rev