Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Ateny: 13. Międzynarodowe spotkanie partii komunistycznych i robotniczych

13. Międzynarodowe Spotkanie Partii Komunistycznych i Robotniczych (9-11 grudnia 2011)

W dniach 9-11 grudnia 2011 w Atenach pod hasłem "Socjalizm dla naszej przyszłości odbyło się 13. Międzynarodowe Spotkanie Partii Komunistycznych i Robotniczych. W spotkaniu uczestniczyło 79 partii komunistycznych i robotniczych z 58 krajów na świecie.

Jak czytamy w sprawozdaniu uczestników "Oczywiste jest że obecny kryzys jest kryzysem systemu, co wynika ze sprzeczności pomiędzy społecznym charakterm produkcji a prywatnym przywłaszczaniem jej owoców". Stwierdzono także że jedyną odpowiedzią kapitalizmu na kryzys są zwolnienia, zamykanie zakładów pracy, cięcia socjalne oraz ataki przeciwko związkom zawodowym. Uczestnicy poparli walkę ludów Tunezji i Egiptu o ich demokratyczne prawa, jednocześnie stanowczo potępiając interwencję NATO w Libii oraz zakusy imperializmu w kierunku Syrii i Iranu. Uznają oni konieczność umocnienia partii komunistycznych i robotniczych, jako przeciwwagę dla politycznych reprezentantów interesów kapitału.

Zwrócono także uwagę na konieczność walki i ideologicznej z burżuazyjnymi, antynaukowymi koncepcjami społeczno-politycznymi oraz uformowania antyimperialistycznego frontu.

Pełna lista uczestników

Więcej informacji o spotkaniu (w języku angielskim}

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

jednolity front