Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Kolejarze grożą strajkiem

kolejarze_solidarność.jpg

Kolejowe związki zawodowe grożą strajkiem jeszcze przed świętami, uzależniając decyzję od tego, czy Ministerstwo Transportu przedstawi im kompleksową wizję funkcjonowania przewozów pasażerskich podczas spotkania w poniedziałek. W spotkaniu mają uczestniczyć związkowcy, wiceminister transportu ds. kolejnictwa Andrzej Massel oraz przedstawiciele Związku Pracodawców Kolejowych.

Szef kolejarskiej "Solidarności" Henryk Grymel powiedział, że związkowcy uzależniają od wyniku tych rozmów, czy będą dalej uczestniczyli w pracach tzw. szczytu kolejowego, czy też podejmą akcję strajkową.

Zwołanie szczytu było jednym z warunków zakończenia sierpniowych strajków. "Podczas obrad trwającego szczytu kolejowego nie udało nam się uzyskać żadnych konkretów. Dlatego zarówno Solidarność, jak i Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych zawiesiły swój udział w jego pracach" - poinformował Henryk Grymel. Związkowcy wystosowali ultimatum do ministerstwa, w którym domagali się przedstawienia do 15 grudnia kompleksowej wizji funkcjonowania przewozów pasażerskich w Polsce. Zagrozili też wznowieniem przerwanej w sierpniu akcji strajkowej.

Podczas sierpniowego 24-godzinnego strajku wstrzymano ruch 2,7 tys. pociągów Przewozów Regionalnych. Strajk zakończyło porozumienie strajkujących z władzami spółki.

W porozumieniu ustalono m.in., że pracownicy spółki - oprócz podwyżki w wysokości średnio 120 zł, którą dostali w sierpniu br., dostaną jeszcze średnio o 130 zł więcej od lipca 2012 r. i o 30 zł więcej od początku 2013 r. Ustalono także, że do połowy września minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zwoła szczyt kolejowy. Szczyt został zwołany, ale pracujące od kilku miesięcy zespoły robocze nie wypracowały jeszcze ostatecznych stanowisk.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Obama rev