Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Korea Północna: Żałoba po śmierci Kim Dzong Ila

images.jpg

Telewizja Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej po raz pierwszy pokazała przeszkloną trumnę z ciałem Kim Dzong Ila, przed którą zbierają się żałobnicy, w tym mianowany na następcę dyktatora jego najmłodszy syn Kim Dzong Un (na zdjęciu).

Wcześniej media w Phenianie podawały, że Kim Dzong Un wraz z przedstawicielami partii, rządu i armii oddał hołd zmarłemu przywódcy przed jego trumną. Wszyscy, poza Kim Dzong Unem, mieli na sobie wojskowe mundury.

"Towarzysz Kim Dzong Un udał się przed trumnę towarzysza Kim Dzong Ila z przedstawicielami Partii, rządu i armii, aby wyrazić swój ból i przekazać kondolencje" - oświadczyła oficjalna agencja KCNA.

Na przekazanych przez telewizję zdjęciach, widać Kim Dzong Ila w trumnie w swym tradycyjnym uniformie khaki, otoczonego białymi i czerwonymi kwiatami. Ciało Kim Dzong Ila zostało wystawione w mauzoleum Kumsusan w Phenianie, gdzie spoczywa także jego ojciec, zmarły w 1994 roku założyciel Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Ir Sen.

W całej Korei Północnej w obiektach wojskowych, przed fabrykami czy budynkami użyteczności publicznej flagi zostały opuszczone do połowy masztów.

Dzisiaj emigranci z Północy, którzy znaleźli się w Korei Południowej, że chcą balonami posłać w kierunku Korei Północnej dziesiątki ulotek propagandowych wymierzonych w ustrój KRL-D. Jutro w niebo polecieć mają balony z ok. 200 tys. ulotek krytykujących rządy Partii Pracy Korei.

Jeden z przywódców ruchu Park Sang-Hak oświadczył, że śmierć Kim Dzong Ila stanowi "powód do radości i źródło nadziei dla wszystkich Koreańczyków na Południu i Północy, którzy chcą wolności i przestrzegania praw człowieka".

Tymczasem południowokoreańskie ministerstwo obrony ogłosiło dzisiaj, że podnosi poziom alertu informatycznego przeciwko "ewentualnym cyberatakom" ze strony Phenianu po śmierci północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Ila.

Społeczność

front