Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 172 gości.

Komunistyczna Partia Grecji przeciwko eurobiurokratom i za wystąpieniem Grecji z UE

KKE logo2.jpg

Jak czytamy na stronie Komunistycznej Partii Grecji (KKE), w dniu 14 grudnia jej Komitet Centralny wydał stanowisko w sprawie grudniowego szczytu Unii Europejskiej. Według KKE, obecny kompromis służy głównie interesom Niemiec. KC KKE twierdzi że "zjednoczenie rynków należy już do przeszłości, a te partie komunistyczne i robotnicze które poddały się przed Unią Europejską powinny teraz wezwać ruch społeczny i robotniczy do zerwania z nią, zarówno w krajach "rdzeniu" Unii jak i na peryferiach.

Nowy "pakiet pomocowy" jest dla KKE "antypracowniczym tsunami" w skład którego wchodzi m.in. obniżka płacy minimalnej czy płac w państwowym przemyśle. Wprowadzenie kontroli podatkowych jest tylko "mydleniem oczu" w obliczu rządowych zamiarów obniżenia podatków dla bogatych.

KKE uważa wszelkie szukanie "nowego ładu" w Unii za utopijne i zarazem oportunistyczne, opowiadając się za zerwaniem ze wszystkimi imperialistycznymi uniami i wystąpieniem kraju z UE ponieważ "kapitalizm ani Unia Europejska nie mogą zostać uczłowieczone".

Oświadczenie KC KKE w języku angielskim:

http://inter.kke.gr/News/news2011/2011-12-20-anakoinosi-pg

Portret użytkownika tres
 #

Stanowisko KKE - domagającej się wystąpienia Grecji z UE - jest krytykowane m.in. przez brytyjski "Weekly Worker"

w tym temacie polecamy tekst Mike Macnaira

http://1917.net.pl/?q=node/7248

 

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse