Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 24 gości.

Wielka Brytania: Kolejna fala aresztowań po sierpniowych zamieszkach

Wielka Brytania

W ramach kolejnej fali aresztowań osób biorących udział w zamieszkach i rabunkach które miały miejsce w sierpniu br. w Londynie brytyjska policja aresztowała 77 osób. Wszystko odbywało się w czwartkowy poranek kiedy oddziały anteterrorystyczne wkroczyły do ponad 100 mieszkań.
 
Policja weszła do mieszkań w m.in dzielnicach Lewisham, Claphman, Woolwich, Golders Green, Peckham i Brixton. Aresztowania nastąpiły po tym jak tysiące internautów odpowiedziały na wezwania Scotland Yardu do identyfikacji sprawców zamieszek i rabunków których wizerunki opublikowano na stronie policji.
 
W wyniku zamieszek aresztowano już ponad 4 tysiące osób.
 
W poniedziałek komisja parlamentarna skrytykowała policję ze za późno ulice Londynu zostały zalane policją z całego Zjednoczonego Królestwa. Czynniki policyjne domagają się mianowicie zezwolenia na wykorzystywanie gazów łzawiących i aramtek wodnych gdyby w przyszłości doszło do podobnych zamieszek.
 
W sierpniowych zamieszkach w Londynie zginęło 5 osób. 35 osób zostało rannych. Straty materialne szacowane są na około  pół miliarda funtów. Po Londynie zamieszki wybuchły m.in w Manchesterze, Leeds, Bristolu i Birmingham. Trwały one do 10 sierpnia kiedy to masowa obecność policji spacyfikowała starcia (w samym Londynie na ulice wysłano 22 tysiące policjantów z całego kraju poza Irlandią Północną).

Społeczność

Lenin001