Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Oczekiwania Polaków wobec nowego Sejmu

images.jpg

Oczekiwania Polaków wobec Sejmu VII kadencji, który zaczął prace 8 listopada, są najskromniejsze od 1989 roku. Niemal połowa Polaków (48%) jest zdania, że będzie on taki sam jak poprzedni - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Liczba pesymistów, w kwestii oceny pracy parlamentarzystów, zrównała się w badaniu liczbą optymistów (21% wobec 20%).

Według ekspertów najmniej pozytywne od ponad dwudziestu lat poparcie Sejmu jest między innymi efektem odtworzenia w nowym parlamencie tej samej większości, co w poprzednim.
czytaj dalej

O nadzieje związane z nowym Sejmem CBOS pytał respondentów również przed wyborami. Według badań, niezadowolenie z wyniku wyborczego, szczególnie widać wśród elektoratu Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W październiku, na tydzień przed głosowaniem, tylko trzech na stu badanych (3%) uważało, że nowy Sejm będzie gorszy od starego, w grudniu opinię taką wyrażał już co piąty (21%).

Z danych CBOS wynika, że nadzieję na to, iż obecny Sejm będzie lepszy od poprzedniego częściej wyrażają osoby głosujące na Platformę Obywatelską (30%) i Ruch Palikota (29%), czyli na ugrupowania uważane za zwycięzców październikowych wyborów.

Niemal połowa badanych (45%) uważa, że w obecnym Sejmie będzie jeszcze więcej sporów niż w poprzednim. Mniej więcej co trzeci sądzi, że będzie ich tyle samo co dotychczas, a tylko co dziesiąty ma nadzieję, że ich liczba się zmniejszy. Według CBOS, tak bardzo obawiano się konfliktów w parlamencie jedynie po wyborach w 1997 roku.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 666