Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Bytom: Uczniowie technikum rozpoczęli okupację szkoły w proteście przeciwko jej likwidacji

Bytom - okupacja Technikum nr 4 (2 stycznia 2012)

W poniedziałek 2 stycznia Uczniowie Technikum nr 4 w Bytomiu rozpoczęli okupację budynku szkoły. Protestują przeciwko planom miasta które chce zlikwidować szkołę a klasy przenieść do innych placówek.

Według uczestników protest zgromadził koło stu osób, oprócz uczniów także rodziców i nauczycieli. Protestujący mają zamiar pozostać w szkole do środy, kiedy odbędzie się sesja rady miasta.

Uczniowie twierdzą że ich szkoła, posiadająca 60-letnią tradycję cieszy się dobrą reputacją i oferuje profile po których łatwo jest o pracę w zawodzie.

To nie pierwszy protest uczniów bytomskiego "Elektronika". Wcześniej, gdy władze ogłosiły projekt likwidacji szkoły, uczniowie technikum zbierali podpisy za jej uratowaniem .
Ta szkoła jest dla nas ważna. Sami stworzyliśmy w niej niektóre pracownie. Chcemy o nią walczyć. Żadne przeniesienie tego sprzętu i tego wszystkiego do innego budynku nie zastąpi tego, co jest tutaj” – argumentował jeden z uczniów

Na szkole w poniedziałek rano zostały rozwieszone transparenty a uczniowie zamiast uczestniczyć w lekcjach ogłosili strajk. Jego przebieg opisują na stronie strajkszkolny.cba.pl

Jak piszą uczniowie na stronie Jesteśmy zintegrowaną społecznością ludzi młodych i mamy prawo do własnej szkoły! Prosimy wszystkich ludzi, organizacje, media, absolwentów i uczniów innych szkół o wsparcie nas w walce o szkołę, w walce z brakiem poszanowania młodych obywateli!

Przedstawiciele UM uciekają przed dalszymi negocjacjami. Prawie biegiem wyszli i nie chcieli rozmawiać z mediami

Portret użytkownika tres
 #

Po tym rada miasta podjęła niekorzystną dla uczniów decyzję, akcja strajkowa została zawieszona

http://strajkszkolny.cba.pl/?p=160

 

Społeczność

UPA