Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

OPZZ protestuje przeciwko pomysłom BCC

OPZZ.jpg

Business Center Club proponuje głębokie zmiany w prawie pracy. Zdaniem BCC. konieczne jest dalsze uelastycznianiu stosunku pracy oraz wprowadzeniu większej równości stron. BCC liczy, że możliwe będzie porozumienie w sprawie jej postulatów na w ramach Komisji Trójstronnej. Te postulaty, co do których partnerzy społeczni się nie porozumieją, pracodawcy będą chcieli przeforsować przez Sejm.

Postulaty BCC są następujące:
likwidacja urlopu na żądanie, zniesienie obowiązku uzasadniania wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony, uelastycznianie czasu pracy i wprowadzenie kar pozbawienia wolności za prowadzenie nielegalnego strajku.

Przeciwko zmianom protestuje OPZZ. Kierownictwo związku wystosowało oświadczenie w którym wskazuje, że inspiracją do tych pomysłów jest kryzys ekonomiczny, którego skutki dotykają przede wszystkim pracowników, a nie pracodawców.

Związek uważa, że od początku polskiej transformacji zachwiano równowagę między elastycznym zatrudnieniem i bezpieczeństwem socjalnym pracowników.

Wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski skierował pismo do zakładowych organizacji związkowych, w którym wezwał do wspólnego przeciwstawienia się o wyzyskowi pracodawców.

Portret użytkownika tres
 #

Pozostaje tylko pytanie na ile szczere są takie wypowiedzi liderów ugodowej OPZZ jak ta:

http://lewica.pl/?id=25854&tytul=Bogdan-Grzybowski:-Sylwestrowy-szampan-...

 
Portret użytkownika Rael
 #

Bezczelne są te buce z BCC...

 
Portret użytkownika seis
 #

Niech burżuje z BCC idą do roboty, do kapitalisty, to zobaczymy, czy nadal będą popierać te "postulaty".

 
Portret użytkownika Jerzy
 #

To już początek agonii tych panów pracodafcuf (pisownia większości tych panów) .

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ochotnik