Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Mahmud Ahmadineżad w Hawanie

visita-de-ahmadinejad-en-la-habana_raul-castro178-580x353.jpg

Dziś rano do Hawany, stolicy Kuby, przybył prezydent Islamskiej Republiki Iranu, Mahmud Ahmadineżad. Podczas wystąpienia na uniwersytecie w Hawanie po raz kolejny ostro skrytykował USA i zachodni świat za "arogancję i żądzę hegemonii".

Ahmadineżad nie odniósł się jednak do obecnego kryzysu między Iranem a Stanami Zjednoczonymi. Wezwał natomiast Kubę, by wspólnie z Iranem kształtowała nowy porządek na świecie. – "Chcemy, by na świecie zapanowała w końcu sprawiedliwość" – powiedział irański prezydent na hawańskim uniwersytecie, który uhonorował go tytułem doktora honoris causa.

Spotkał się z prezydentem Republiki Kuby, Raulem Castro, przywódcą Rewolucji Kubańskiej Fidelem Castro oraz ministrem spraw zagranicznych Bruno Rodriguezem Parrillą. Prezydentowi Iranowi towarzyszył minister spraw zagranicznych republiki islamskiej dr Ali Akbar Salehi.

Wcześniej Mahmud Ahmadineżad spotkał się z przywódcą Boliwariańskiej Republiki Wenezueli, Hugonem Chavezem, i prezydentem Republiki Nikaragui, Danielem Ortegą. Jutro irański przywódca spotka się z prezydentem Republiki Ekwadoru, Rafaelem Correą.

Społeczność

che rebel