Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

W Polsce w ciągu doby zamarzło 8 osób

bieda.jpg

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" w ciągu ostatniej doby zamarzło 8 osób w całej Polsce. Łącznie od początku lutego w wyniku mrozów zamarzły 33 osoby a od 1-go listopada łączna liczba ofiar zimy to 96 osób.
 
W większości ofiary mrozów to bezdomni przebywający na otwartych przestrzeniach również w trakcie nocy gdy temperatury przekraczają minus 20 stopni Celcjusza. Zdarza się też że przebywają pod wpływem alkoholu który uśmierza uczucie zimna czy pod wpływem innych środków odurzających.
 
Tradycyjnie schroniska i noclegownie dla bezdomnych są przepełnione ale przyjmują wszystkich również będących pod wpływem alkoholu. Miejsca gdzie mają przebywać bezdomni są patrolowane przez policję i Straż Miejską.
 
Na warszawskiej Woli gdzie wg. statystyk warszawskiego ratusza przebywa najwięcej bezdomnych policja rozwozi również zupę. W ciągu doby tą drogą rozprowadzanych jest około 2 tysiące posiłków.
 
W tym okresie nie można pozostawać obojętnym i gdy zaobserwuje się obecność osób pod wpływem alkoholu w wieczornej porze na dworze należy poinformować o tym policję lub Straż Miejską które nie mają prawa odmówić interwencji

Portret użytkownika dos
 #

Dodając jeszcze zaczadzenia spowodowane złymi piecykami które pracują teraz na pełnej parze to zima w Polsce to nie święta i nowy rok tylko masakra. Ale niektórzy mają inne problemy:

http://moto.pl/Miasta/1,123498,11016190,Listy__Problem_bezdomnych_w_tram...

 
Portret użytkownika tres
 #

Niech ten gość wypieprza na Majorkę skoro mu się w Polsce bezdomni w tramwajach nie podobają.

Co do samych zamarzających bezdomnych, to już nie pierwszy dzień w którym to ma miejsce

http://www.1917.net.pl/?q=node/7601

 
Portret użytkownika dos
 #

Wiem że to nie od dzisiaj zresztą chyba wynika to od newsa że od 1 listopada zginęło 96 osób (tegoroczna zima to więcej ofiar niż Stan Wojenny).

Co do tematu poruszonego w liście. Bywa to uciążliwe ale nie patrzyłem na to w kategorii problemu.

 
Portret użytkownika Lord Dragon
 #

A ochroniarze-sukinsyny powiedzieli że będą wyprowadzać bezdomnych z galerii handlowych co to są jedne z niewielu miejsc gdzie mogą się zagrzać od rana do późnego wieczora.

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

Szczytem hipokryzji jest to,że "większość zamarzniętych jest pod wpływem alkoholu" jak podają media.Ale muszą czymś to usprawiedliwiać.

 
Portret użytkownika Bandiera Rossa
 #

Towarzysz Dos słusznie zauważył, że liczba ofiar tegorocznej zimy w kraju przewyższyła ilość ofiar stanu wojennego. Dodam też, że przed 1989 rokiem, w tak dziś wyszydzanym PRL-u, zjawisko bezdomności, jak i śmierci z powodu braku dachu nad głową było czymś zupełnie nieznanym. Podobnie zresztą, jak bezrobocie, eksmisje na bruk, zatrudnianie na umowy śmieciowe, czy brak ubezpieczenia i dostępu do opieki zdrowotnej. To "dobrodziejstwa" kapitalizmu, czy też - jak określiliby to redaktorzy Gazety Wyborczej - "koszty reform".

 
Portret użytkownika nueve
 #

Tak, najlepiej szydzić z biednych ludzi i uzasadniać bezdomność domniemanym lenistwem bezdomnych. Szkoda gadać, niektórzy naprawde wierzą w TVNowską propagandę i myślą że żyją w kraju miodem i mlekiem płynącym, pełnym możliwości. Ten pan mogł zostać na Majorce jak mu się tak podobało. Co do artykułu to dobrze że chociaż rozwożą zupe a nie tak jak na Węgrzech każą płacić kary za bycie bezdomnym

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

future2