Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 42 gości.

(Nie) zaskakujący spadek Platformy

premier

Jak donosi Gazeta Wyborcza, najnowszy sondaż TNS OBOP (opublikowany w piątek) przyniósł spadek notowań rządzącej partii z 37 do 28 proc.Oznacza to najgorsze notowania od wyborów z 2007 roku. Przewaga Platformy nad PiS skurczyła się do 2 pkt proc, co w partii Tuska "przyjęto z lekkim zdziwieniem".
- Sondaże mnie martwią, ale nie załamują - oświadczył premier Tusk. Rzecznik rządu, Paweł Graś, przyznał, że to poważny sygnał dla rządu i jest traktowany z pokorą. Dodał też, że partia powinna "lepiej tłumaczyć trudne reformy". A tych ostatnich nie będzie brakować: rząd chce przeprowadzić reformę emerytur mundurowych, przeciwko czemu zapowiedzieli protesty policyjni związkowcy; planuje też podnieść wiek emerytalny do 67 lat. Przeciwko tej ostatniej "reformie" w sondażu GW opowiedziało się 80 proc. Polaków.
Rząd reaguje na spadek notowań swej partii intensyfikacją zabiegów pijarowych, które mają pomóc w poprawianiu jego wizerunku. Premier spotkał się więc wczoraj z Radą Programową Kongresu Kobiet i prezydium Komisji Trójstronnej, żeby "porozmawiać o konieczności podnoszenia wieku emerytalnego".

Portret użytkownika siete
 #

Premier nie czyni nic nowego, a jedynie to, do czego zdążył już wszystkich przyzwyczaić: dokopuje społeczeństwu z właściwą sobie gracją trzecioligowego kopacza. Komisje Trójstronne i "konsultacje społeczne" to zwyczajne zabiegi kosmetyczne - kopniaki premiera na pewno na ich skutek nie będą mniej boleć.

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

Dodać należy,że w piątek rano POmyleńcy mieli notowania na poziomie 28% natomiast wieczorem w sondażu dla programu Forum już mieli 36%.Te dwa sondaże przeprowadzał TNS OBOP.W ciągu kilku godzin POmyleńcom "przybyło" 8%.

 
Portret użytkownika dos
 #

Demokracja sondażowa. Jak się sondaże robi wiem, po publikacji regularnych sondaży ludzie się nimi sugerują i głosują na mających większe poparcie.

 

Społeczność

dzierżyński