Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

13 lutego 2012 - drugie urodziny portalu "Władza Rad". Jesteśmy w sieci już dwa lata!

Nasz znak

W poniedziałek 13 lutego 2012 minęły dwa lata odkąd rozpoczęła się codzienna aktualizacja portalu "Władza Rad". Przez ten czas opublikowaliśmy 704 teksty, pod którymi użytkownicy naszej witryny napisali dokładnie 3024 komentarze. Wśród publikacji u nas można znaleźć zarówno teksty dotyczące historii ruchu robotniczego, podstaw marksizmu, dzieła klasyków jak i teksty dotyczące bieżącej sytuacji polityczej.

Przy czym o ile częstotliwość publikacji tekstów na stronie główne pozostaje niezmieniona, to w drugim roku użytkownicy naszej witryny znacznie chętniej korzystali z opcji komentowania niż w pierwszym co związane było ze znaczącym wzrostem popularności strony.

W pierwszym roku zanotowaliśmy bowiem 1 189 komentarzy (około 3 dziennie), a w drugim było ich 1 835 (około 5 dziennie). Przez cały czas funkcjonowania naszego portalu na jego łamach przetoczyło się wiele gorących i wartościowych dyskusji. Łącznie na naszej stronie opublikowano 7724 teksty, newsy, filmy, obrazki i zdjęcia. Łącznie zarejestrowało się u nas 581 użytkowników, w tym 199 uczyniło to w pierwszym roku funkcjonowania WR a niemal dwukrotnie więcej bo 382 - w drugim roku.

Przez dwa lata istnienia naszego portalu (do 13 lutego 2012) zanotowaliśmy dokładnie 470 532 wizyt na naszej stronie, w tym 104 110 w pierwszym i 366 422 w drugim roku naszej działalności. Oznacza to niemal czterokrotny wzrost ilości odwiedzin w stosunku rocznym. Porównując statystyki miesięczne, liczba wizyt między marcem 2010 a listopadem 2011 wzrosła jedenastokrotnie z 5 252 do 58 327.

Działalność naszego kolektywu rozpoczęła się w skromnym składzie osobowym. Przez te dwa lata nasza redakcja rozrosła się trzykrotnie - z 3 do 9 osób.

Pozyskaliśmy do współpracy wielu nowych publicystów i redaktorów. Tak więc wypada z tej okazji podziękować wszystkim osobom które przyłożyły rękę do powstawania naszego portalu, przysługując się tym samym do szerzenia ideologii komunistycznej i marksizmu, za nasz wspólny sukces, jaki "Władza Rad" odniosła przez pierwsze dwa lata istnienia.

Dziękujemy także wszystkim osobom które przysłużyły się do wznowienia przez nas tradycji obchodów rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej.

Zdajemy sobie sprawę że od sukcesów propagandowych na tę skalę jaką osiągnęliśmy do odbudowy rewolucyjnego ruchu robotniczego w Polsce droga jest jeszcze daleka i celu tego w żadnym wypadku nie da się osiągnąć poprzez działalność internetową.

Lecz nie ulega wątpliwościom że pismo polityczne, które jak mawiał Lenin jest "kolektywnym organizatorem i agitatorem", pismo polityczne wykorzystujące technologię właściwą dla XXI wieku - Internet jest i będzie w tym zadaniu niewątpliwie pomocne. Cieszymy się z tego co osiągnęliśmy, ale w swojej działalności koncentrujemy się zdecydowanie na przyszłości.

Społeczność

jednolity front