Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

ONZ krytykuje Izrael

ONZ

13 lutego niezależna ekspertka Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka, Specjalna Sprawodawczyni ds. prawa do właściwego mieszkania Raquel Rolnik wezwała Izrael do dokonania zmian w polityce mieszkaniowej. Stwierdziła, że nie bierze ona pod uwagę potrzeb mniejszości i ludzi społecznie pokrzywdzonych. Niedawna prywatyzacja, deregulacja i komercjalizacja publicznych aktywów, która miała miejsce w Izraelu sprawiła, że znacznie trudniej jest rodzinom o niskich dochodach uzyskać mieszkanie, na które je stać.

Podczas swojej dwutygodniowej wizyty ekspertka otrzymała liczne, pochodzące ze społeczności palestyńskiej, skargi na brak mieszkań, groźby ich burzenia i eksmisji, nadmierne zatłoczenie i dużą liczbę rozbiórek, której towarzyszy budowanie nowych osiedli żydowskich.

Jak później stwierdziła liczba wydawanych zezwoleń jest ogromnie nieproporcjonalna do potrzeb mieszkaniowych, co sprawia, że wielu Palestyńczyków buduje bez uzyskania zgody. W rezultacie liczne domy Palestyńczyków lub dobudówki do nich są uznawane za bezprawne, więc mieszkańcy są poddawani eksmisjom a domy są burzone.

Społeczność

BLOOD