Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 76 gości.

Warszawa: Protesty sympatyków Radia Maryja i Telewizji Trwam

polski_punkt_widzenia_75.jpg

Kilka tysięcy zwolenników Radia Maryja i Telwizji Trwam demonstrowało wczoraj w Warszawie przeciwko decyzji nieprzyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym co oznacza że telewizja nie będzie dostępna w ramach bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Oprócz symboli Telewizji Trwam i Radia Maryja demonstranci mieli również symbole partyjne Prawa i Sprawiedliwości.
 
Pod hasłami "Precz z komuną!", "Donald matole Twój rząd obalą kibole", "Tylko do Trwam zaufanie mam", "Wolne media" kilka tysięcy głównie starszych osób przeszło spod Sejmu pod Pałac Prezydencki gdzie do demonstracji dołączyła kolejna kilkusetosobowa grupa demonstrujących z krzyżem domagających się wyjaśnienia okoliczności tragedii w Smoleńsku.
 
Telewizja Trwam to obok gazety "Nasz Dziennik" i Radia Maryja to część koncernu medialnego należącego do fundacji Lux Veritatis. Telewizja Trwam może pochwalić się oglądalnością co najmniej kilku milionów widzów. Emituje treści społeczno-polityczne, gospodarcze, muzyczne oraz programy dla dzieci wszystkie o charakterze narodowo-katolickim.
 
Przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam prawa do nadawania na multipleksie protestowały m.in Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy, Kluby Poselskie PiS i Solidarnej Polski ale też liberalna Helsinska Fundacja Praw Człowieka.
 
 
Fot. "Polski Punkt Widzenia" sztandarowy program publicystyczny Telewizji Trwam.

Społeczność

Dobry kułak