Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

"Mesjasz polskiej lewicy" ramię w ramię z premierem w emerytalnej krucjacie. Krokodyle łzy Tuska

Tusk i Palikot

Rzecznik klubu poselskiego Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek stwierdził jednoznacznie poparcie swojej partii dla rządowego projekty podwyższenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. my rozumiemy potrzebę wydłużenia wieku emerytalnego

Janusz Palikot ogłosił swoje poparcie dla projektu, jednocześnie wygłaszając swoje zastrzeżenia

Chcielibyśmy jednak, by to rozwiązanie, choć ważne, i z którym my się zgadzamy, było jednocześnie związane z pewnym wysiłkiem całego parlamentu, ale także oczywiście i przede wszystkim rządu w sprawach dotyczących tworzenia miejsc pracy i poprawienia zdrowia, zwłaszcza dla obywateli po 60. roku życia

Po rozmowach z przedstawicielami klubu parlamentarnego Solidarnej Polski premier stwierdził że największym problemem po wprowadzeniu reformy będzie sytuacja kobiet pracujących fizycznie, którym czas pracy wydłuży się o 7 lat.

To jest bez wątpienia nasz wspólny problem, co zrobić z kobietą, która nie uzyska renty, bo nie jest chora w sensie klinicznym, który uprawnia do renty, ale która nie wytrzyma już pracy, bo ta praca jest trudna do zniesienia

Nie przedstawił jednak żadnego rozwiązania tego problemu.

Portret użytkownika siete
 #

Swym poparciem rządowego "projektu podniesienia wieku emerytalnego"- jak rząd eufemistycznie nazywa zmuszanie starzejących się obywateli do pracy ponad siły - Janusz Palikot udowadnia, że nie jest żadnym "mesjaszem lewicy", a raczej jej fałszywym prorokiem. Wypada tylko złożyć kondolencje tym wszystkim, którzy na niego głosowali. Choć przyznam, że Burncat potrafi w mistrzowski sposób manipulować opinią publiczną, uwodzić medialnie i odwracać uwagę od tego, co jest naprawdę ważne - czyli nieludzkich warunków pracy, umów śmieciowych, łamania kodeksu pracy, wyzysku i chciwości pracodawców - kierując uwagę na kwestie drugorzędne: prawo do palenia marihuany, łamanie zasady świeckości państwa, czy kwestie małżeństw homoseksualnych.
Nie ma się co łudzić - lider ruchu, który go popiera, będzie dalej prowadził swą grę, nęcił rozmaitymi obietnicami i kierował społeczną uwagę na "problemy", które tak naprawdę problemami nie są, a jednocześnie wspierał wszelkie pomysły "bolesnych, choć koniecznych reform" Tuska, oznaczające de facto poszerzanie obszarów biedy i pogorszenie warunków życia społeczeństwa.

 
Portret użytkownika tres
 #

http://www.1917.net.pl/?q=node/7805

http://partiapracy.pl/?skelMod=ModNews&nid=324

Stanowisko Polskiej Partii Pracy w sprawie emerytur stanowiące odpowiedź na liberalne brednie Tuska/Palikota

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

Ciekawe co na to Piotr Ikonowicz?

 
Portret użytkownika Bonpo
 #

"Mesjasz lewicy " ???? doprawdy wyjątkowo kiepski żart .

Okazuje się , iż twór o nazwie Ruch Palikota , w kwestiach gospodarczych nie ma niczego sensownego do zaoferowania ludziom pracy notabene grupie społecznej , która została niemal wyrugowana z jedynie słusznej - antyludzkiej , przestępczej i zbrodniczej ideologii i nomenklatury kapitalistyczno - neoliberalnej , czyniąc z jednostki li tylko najemnego wyrobnika z trudem wiążącego przysłowiowy " koniec z końcem " tudzież pariasa - szczęśliwca , któremu przypadła w udziale krótkoterminowa żenująca jałmużna wypłacana jako " zasiłek dla bezrobotnego " .

Wielce kuriozalnym jest również fakt ; iż większość prawdziwie lewicowych ugrupowań istnieje i funkcjonuje jedynie w ....... rzeczywistości i przestrzeni wirtualnej zaś ich publicyści i przywódcy mają wiele do powiedzenia ; niestety wyłącznie na tafli ekranu komputerowego monitora .

Decydentom z będącej wasalem kleru - telewizji i radia tzw. " publicznego " będących tubą propagandową pseudolewicowych i prawicowo - klerykalnych aparatczyków ; proponuję zmiany w ramówce i realizację programu "Absurdy kapitalizmu " przy których te z przeszłości ; ustawicznie wyszydzane i wyśmiewane ; ujmują swą " logiką " w konfrontacji z obecnymi .
Sugeruję zatem , by np. kolejna propagandowa kolekcja płyt DVD tygodnika " Wprost " była zatytułowana " "Dobrodziejstwa jakie zgotował Rodakom kapitalizm " .

Komentarza przed projekcją mogę udzielić tym razem ja , ku przestrodze przyszłych pokoleń .

Odnoszę wrażenie , iż eksterminację Narodów na którą przypadają liczne grupy społeczne albowiem w neoliberalnym edenie mają możliwość zaistnieć wyłącznie młode , kreatywne , dynamiczne i efektywne jednostki którym nie wolno : zestarzeć się , zachorować lub dokonać czynu tak haniebnego jakim jest świadome macierzyństwo ; cynicznie i obłudnie garstka oligarchów zastępuje bezczelnym i cynicznym mianem " cięć budżetowych " .

Panie Palikot i rzeszo parweniuszy :

Sądzę , iż w tym kraju są ważniejsze kwestie od prowadzenia batalii o dwie skrzyżowane deski , palenie kadzidełek bądź dekorowanie pomników .
Zatem Szanowni Państwo reprezentujący Ruch Palikota : " pochylcie się " w końcu nad ludzkim ubóstwem , złachanym i olewanym pacjentem , pasażerem dokonującym cyrkowej woltyżerki by dostać się z jednego krańca Polski na drugi . To winny być priorytety .

 
Portret użytkownika Rael
 #

Ikonowicz, pisał że raczej nie ma złudzeń co do Palikota, ale jeśli jego parcie na szkło ma pomóc w nagłośnieniu spraw ludzi wykluczonych to należy z tej okazji skorzystać.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008