Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 180 gości.

Jemen: zamach samobójczy po zaprzysiężeniu nowego prezydenta

Hadi - Jemen

18 osób zginęło, a 30 jest rannych po tym, jak samochód kierowany przez zamachowca-samobójcę eksplodował przed pałacem prezydenckim w Al-Mukalli na południu Jemenu. Wszystkie ofiary to żołnierze Jemeńskiej Gwardii Republikańskiej ochraniającej prezydenta.

Dzisiaj miała miejsce uroczystość zaprzysiężenia nowego prezydenta - Abd Rabu Mansura Hadiego, byłego wiceprezydenta (na zdj.) . Stanowi to efekt trwających zeszłego roku protestów, podczas których domagano się m.in. ustąpienia ówczesnego prezydenta Alego Abdullaha Saliha, który rządził zjednoczonym Jemenem od 1990 roku, od 1978 roku będąc przywódcą Jemeńskiej Republiki Arabskiej (Jemen Północny). Były prezydent wziął udział w dzisiejszych uroczystościach, mimo że przebywa obecnie na stałe w USA, gdzie poddaje się leczeniu w wyniku ran odniesionych w wyniku ataku na pałac prezydencki z 3 czerwca zeszłego roku.

Hadi był jedynym kandydatem w zeszłotygodniowych wyborach. Frekwencja wyniosła 65%, spośród 6,6 mln osób, które wzięło udział w głosowaniu, ponad 99% poparło Hadiego. Ok. 25 000 głosów uznano za nieważne.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

SIERP i MŁOT