Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Zakład ze 186-letną tradycją przestanie istnieć?! Protestów w Polfie Warszawa ciąg dalszy

polfa warszawa.jpg

Jak pisze "Gazeta Wyborcza" związkowcy z Polfy Warszawa obawiają się że po sprzedaniu zatrudniającego 1200 osób zakładu w ręce jednego z najbogatszych Polaków, Jerzego Staraka, właściciela Polpharmy fabryka zostanie zamknięta a produkcja przeniesiona do zakładów Polpharmy.

Związkowcy będą protestować. Zapowiedzieli ostatnio blokadę ulicy Karolkowej w Warszawie gdzie mieści się siedzima PHF S.A., właściciela Polfy. Protest zapowiedziano na 1 marca po południu

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji nie zgodził się na razie na sprzedaż Polfy. Warto zauważyć, że wiele produktów Polfy i Polpharmy jest wobec siebie konkurencyjnych na przykład obie firmy produkują leki służące do profilaktyki chorób serca - Polfa produkuje Acard a Polpharma - Polocard.

W 2010 roku Polfa Warszawa przyniosła ponad 44 miliony złotych zysku. Wartość spółki ocenia się na miliard złotych a samej ziemi na której stoi zakład (4,5 hektara w centrum stolicy) nawet na 450 milionów złotych.

Portret użytkownika Lord Dragon
 #

Polf było więcej. Była Polfa Pabianice, Polfa Kraków, Polfa Kutno, Polfa Grodzisk Mazowiecki (ta ostatnia w rękach Gedeon Richter). Szkoda gadać, wszystko sprzedane obcemu kapitałowi.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin001